Najpopularniejsze materiały, z których powstają drzwi zewnętrzne

Posted on

Wybór dobrych drzwi zewnętrznych wymaga poszukania odpowiedzi na co najmniej kilka pytań. Jedno z nich dotyczy tego, z jakiego materiału mają być one wykonane. Producent drzwi Kędzierzyn Koźle ma co najmniej kilka interesujących propozycji, z którymi warto się zapoznać.

Drewno i jego pochodne

Gdybyśmy mieli wskazać ten materiał, który budzi największe uznanie ze względu na swoją atrakcyjność wizualną, z pewnością byłoby to drewno. Ciepłe i masywne drzwi drewniane są wybierane ze względu na piękno, jakie je charakteryzuje, nie jest to jednak wcale jedyny argument przemawiający za tym, aby w nie zainwestować. Powszechnie mówi się o nich, jak o rozwiązaniach trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. W tym miejscu wypada jednak podkreślić, że drzwi drewniane mogą być wykonane z co najmniej kilku gatunków drewna, a każdy z nich ma swoją specyfikę. Nie zawsze muszą się więc charakteryzować takimi samymi parametrami.Dość wysokie ceny drzwi drewnianych przyczyniają się do tego, że rośnie również grono zwolenników modeli wykonanych z płyt drewnopochodnych. Drzwi z Kędzierzyna Koźla są w takim wypadku wykonane ze sklejki lub płyt wiórowych, a następnie – pokryte fornirem o strukturze typowej dla drewna. W zależności od tego, z jakim ich modelem mamy do czynienia, mogą być też malowane lub lakierowane. Co ważne, nie są one tak ciężkie, jak klasyczne drzwi drewniane, choć jednocześnie zwracają uwagę na siebie ze względu na wysoką izolacyjność cieplną.

Inne materiały w produkcji drzwi zewnętrznych

Lista materiałów, z których wykonuje się drzwi zewnętrzne z pewnością nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli również o drzwiach z utwardzonego PVC. Panele, z których są one wykonane, mogą być zarówno gładkie, jak i wytłaczane, charakteryzuje je przy tym również lekkość i wyjątkowo bogata kolorystyka. Można liczyć na wysoki poziom zapewnianej przez nie ochrony przed utratą ciepła, ich mocną stroną okazuje się być jednak również dźwiękoszczelność. Niestety, nie są wolne od wad. Uszkodzone w poważniejszy sposób są niemal niemożliwe do naprawienia.

Przyglądając się nowościom w ofercie producenta Drzwi Kędzierzyn Koźle trudno nie zauważyć też popularności, jaką zaczynają się cieszyć drzwi zewnętrzne stalowe. Tym, co je charakteryzuje jest przede wszystkim trwałość idąca w parze z odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Do niedawna kojarzyliśmy je przede wszystkim z rozwiązaniami zabezpieczającymi dostęp do budynków przemysłowych. Dziś jednak ich rosnąca atrakcyjność wizualna sprawia, że są mile widziane także w domach prywatnych.