Szlabany parkingowe – odkryj ich blaski i cienie

Posted on

Zarządzanie bezpieczeństwem na parkingu nie jest prostym zadaniem. Kontrolowanie dostępu do niego powinno przecież być nie tylko skuteczne, ale również możliwie jak najmniej uciążliwe. Od pewnego czasu cennym wsparciem dla człowieka okazują się w tym kontekście szlabany parkingowe.

Instalacja szlabanów na parkingu – dlaczego warto?

Tym, co sprawia, że z roku na rok coraz więcej podmiotów przekonuje się do szlabanów parkingowych, jest przede wszystkim skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej kontrola dostępu. Dzięki szlabanom można efektywnie zarządzać ruchem pojazdów, obserwuje się przy tym znaczący wzrost poziomu bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest i to, że szlabany pozwalają na lepszą regulację parkowania. Sprawdzają się lepiej niż ludzie choćby wtedy, gdy konieczne jest ustalenie, ile samochodów znajduje się w danym momencie na parkingu. Popularność szlabanów parkingowych nie byłaby jednak tak duża, jak ma to miejsce obecnie, gdyby nie automatyzacja procesu, jaka ma miejsce dzięki temu, że można z nich korzystać. Szlabany parkingowe można bez trudu zintegrować z wieloma innymi systemami wykorzystywanymi w procesach związanych z zarządzaniem parkingiem. Współgrają choćby z systemami płatności oraz z monitoringiem dostępu.

Czy szlabany na parkingach mają wady?

Tym, co sprawia, że nie na każdym parkingu mamy już do czynienia ze szlabanami uruchamiającymi się automatycznie, jest przede wszystkim koszt ich zakupu. Jest on wyższy niż ten, z jakim mamy do czynienia w odniesieniu do zabezpieczeń obsługiwanych ręcznie i choć mamy do czynienia z rozwiązaniem wiążącym się ze sporymi zyskami, wspomniane ograniczenia nadal dają się we znaki. Pewnym niedociągnięciem nadal pozostają też ograniczenia przepustowości, z jakimi musimy liczyć się inwestując w szlabany parkingowe. Jeśli na parkingu panuje naprawdę duży ruch, klasyczne rozwiązania wcale nie muszą najlepiej wywiązywać się z powierzonych im obowiązków. Ponownie nie jest to problem niemożliwy do rozwiązania. Należy jednak liczyć się z tym, że wymaga pewnych zasobów finansowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.