Prowadzenie działalności a kwestie organizacyjne

Posted on

Kiedy prowadzimy działalność gospodarczą, a nasza firma zaczyna się rozrastać, wówczas zazwyczaj istnieje konieczność zatrudniania pracowników, którzy nie tyle dokładają się swoją pracą do na przykład wzrostu samej produkcji, czy wzrostu obrotów handlowych, tylko dbają o to, aby firma działała na przykład zgodnie z przepisami.

Czy rzeczywiście zawsze musimy zatrudniać pracowników na etacie?

Oczywiście jak wspomniano, zatrudnianie pracownika na etat jest to tylko jedna z kilku opcji. Tak naprawdę to czy opłaca nam się zatrudniać pracownika na etacie, zależy od tego, jak dużo danych spraw do załatwienia po prostu mamy. Jeżeli taki pracownik nie będzie mieć pracy na 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, no to niestety będziemy mu częściowo płacić za tak zwane wolne przebiegi.

Jednym z prostszych wyjść z takiej sytuacji, chociaż niekoniecznie najlepszym jest zatrudnianie pracowników na umowę zlecenie, bądź umowę o dzieło. W tego typu sytuacji płacimy przede wszystkim za wykonaną daną pracę, którą potrzebujemy, żeby była zrobiona. Niestety ma to oczywiście swoje minusy. Przede wszystkim tego typu osoby najczęściej są to osoby wykwalifikowane i największy problem jest, ze znalezieniem osób, które z takimi kwalifikacjami chciałyby pracować na umowę zlecenie bądź umowę o dzieło.

Współpraca ze specjalistyczną firmą

Możemy również nawiązać współpracę z szeregiem specjalistycznych firm, które zajmują się daną tematyką. Dobrym przykładem tutaj może być obsługa prawna firm. Przykładem takiej firmy może być na przykład firma Aliantlaw z Poznania. Zakres jej działalności możemy zobaczyć zresztą na stronie tej firmy, czyli https://aliantlaw.pl/uslugi-dla-firm. Jak się okazuje możliwości współpracy z taką firmą oraz zakres działalności są naprawdę bardzo szerokie.

Może się okazać, że taka firma, która zabezpiecza nas prawnie, oprócz spraw stricte związanych z prawem i przepisami, może częściowo przejąć na siebie obowiązki, dajmy na to działu kadr, bądź działu BHP. Tego typu firmy zajmują się między innymi również właśnie prawem pracy lub ubezpieczeniami społecznymi, więc ściągają część obowiązków z naszego własnego działu kadr, jeśli idzie o kompetencje czysto prawne.