Co packing – co daje firmom?

Posted on

Pakowanie towarów to proces obowiązkowy i podstawowy dla każdego sklepu internetowego. Przesyłki trzeba przecież rozesłać do klientów, którzy je nabyli. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na zlecenie pakowania zewnętrznym firmom. Co packing – co daje firmom?

Oszczędność czasu

Zorganizowanie sprawnego pakowania towarów wymaga czasu. Po pierwsze, trzeba znaleźć pracowników, a więc ogłosić rekrutację w gazecie bądź w sieci. Następnie trzeba przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne i mieć na uwadze to, że część z nich nie będzie sukcesem – niektórzy potencjalni pracownicy zrezygnują, inni nie będą się nadawać. Samo szukanie zaufanych pracowników trwa.

Potrwa również logistyka, znalezienie odpowiedniego miejsca i magazynu oraz sam proces. Mniejsze firmy nie będą w stanie zatrudnić setek pracowników, a maksymalnie kilku. Pakowanie towarów będzie długo trwać. Firmy zewnętrzne, które zajmują się copackingiem, te struktury i wyspecjalizowanych pracowników już mają. Zlecenie im pakowania paczek skróci czas pakowania oraz pozbawi nas problemów z rekrutacją pracowników i szukaniem odpowiedniego miejsca.

Oszczędność pieniędzy

Zatrudnienie każdego pracownika to koszty – nie tylko sama wartość wypłaty, ale też np. składka ZUS, ubezpieczenie zdrowotne. Olbrzymim kosztem jest też zakup specjalistycznych maszyn czy wynajęcie magazynu bądź hali, w którym będzie odbywało się pakowanie towarów.

Zatrudnienie zewnętrznej firmy, która zajmuje się co packingiem, pozbawi przedsiębiorcę wielu kosztów. Firma z doświadczeniem będzie w stanie zorganizować proces pakowania towarów zarówno ekonomiczniej, jak i sprawniej niż sklep bez doświadczenia.

Bardziej zadowoleni klienci sklepów internetowych a copacking

Czas wysyłki zamówień ze sklepów internetowych jest niezwykle istotny – szczególnie w przypadku sklepów, które chcą pozyskać stałych klientów, kupujących ich wyroby regularnie. Klient doceni to, że przesyłkę otrzyma 2 dni po złożeniu zamówienia, a nie np. 2 tygodnie. Firmy zajmujące się copackingiem sprawnie zorganizują ten proces.

Poza tym, firmy zajmujące się co packingeim zajmą się także obsługą zwrotów – klient, zgodnie z polskim prawem, ma 14 dni na dokonanie zwrotu zakupu dokonanego przez sklep internetowy.