Jakie kisteny plastikowe są najlepsze?

Posted on

Transport świeżych warzyw i owoców jest znacznie trudniejszym procesem niż się powszechnie wydaje. Obite owoce, nieświeże warzywa albo nie nadają się do sprzedaży w ogóle albo wymagają znaczącej obniżki ceny. Dlatego niezbędne w procesie logistycznym warzyw i owoców są odpowiednie skrzyniopalety.

Skrzyniopalety plastikowe

Kisteny plastikowe wykonane z najwyższej jakości materiałów pozwalają na wygodny i bezpieczny transport artykułów spożywczych. Jedną z ich największych zalet jest fakt, iż pozwalają na wygodny transport z magazynu do auta dostawczego oraz swobodne rozlokowanie towaru u finalnego odbiorcy. Duże znaczenie mają tutaj wygodne i estetyczne uchwyty, których obecność ułatwia przenoszenie kistenów.

Oszczędność miejsca

Odpowiednie skrzyniopalety powinny zostać tak zaprojektowane, aby optymalnie wykorzystywały dostępne miejsce na pace samochodu dostawczego. Ich kształt oraz możliwość piętrowania sprawia, że maksimum dostępnej przestrzeni może być użyte do przewozu artykułów. Istotne jest również wnętrze pojemnika, którego wykonanie nie powoduje ryzyka uszkodzenia towaru w trakcie pokonywania nierówności na drodze.

Oszczędność paliwa

Kisteny plastikowe są lżejsze od wielu alternatywnych pojemników. Oznacza to, że pojedynczy transport wymaga przewozu mniejszej masy. W przypadku przewozu dużych ilości towaru przekłada się to na oszczędność naprawdę sporych pieniędzy w skali roku. Wszystkie te cechy sprawiają, że skrzyniopalety plastikowe są jednym z najlepszych i najbardziej cenionych rozwiązań przed odbiorców.

Ochrona środowiska

Równie istotne jest, aby kisteny były wykonane z materiału przyjaznego i odpowiedniego dla kontaktu z żywnością. W tym celu stosuje się polipropylen o wysokiej gęstości. W porównaniu z często stosowanym drewnem jest on znacznie trwalszy, wobec czego nie jest konieczne zużycie tak dużej ilości materiału w tej samej perspektywie czasowej. Jest to materiał bezpieczny dla ludzi i zwierząt (z polipropylenu wykonuje się również okleiny mebli). Finalnie, po zakończeniu eksploatacji skrzyniopalet można je przekazać do utylizacji i ponownego wykorzystania materiału. Przerobienie zużytego materiału poprzez rozdrobnienie, mieszanie i regranulowanie jest powszechnie przyjętą praktyką w zakładach recyklingowych. Te cechy sprawiają, że skrzyniopalety plastikowe są bardzo rozsądną alternatywą dla pojemników drewnianych.