Kisteny plastikowe – dlaczego warto je wybrać?

Posted on

Skrzyniopalety drewniane były przez lata często stosowane do przenoszenia, transportowania i gromadzenia różnych produktów. Wielu przedsiębiorców wybierało je ze względu na praktyczność i naturalny materiał. Jednak dziś coraz częściej ich miejsce zastępują pojemniki i skrzyniopalety z tworzywa sztucznego. Dlaczego są tak popularne?

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – świetne właściwości

Takie palety mają po prostu ciekawe zalety. Zwane inaczej kistenami plastikowymi, są znacznie bardziej trwałe i jednocześnie lżejsze od tych drewnianych. Do tego odporne na uszkodzenia i zarysowania, mogą służyć nawet przez 20 lat, dając sporą oszczędność!

Nie tylko bardzo dobrze chronią układane na nich towary, ale także – co brzmi niezwykle – nasze środowisko naturalne. Czy to jest w ogóle możliwe? Oczywiście. Producent skrzyniopalet wykonuje je bowiem z taki sposób, że bez problemu mogą z zostać poddane recyklingowi. Nie ma więc mowy o żadnym zaśmiecaniu środowiska.

Kisteny plastikowe lepsze od drewnianych

Ekologiczny aspekt to jednak nie wszystko, co przemawia na korzyść skrzyniopalet z tworzywa sztucznego. Dochodzą jeszcze kwestie higieniczne. Łatwo i szybko czyści się oraz dezynfekuje takie kisteny plastikowe (ze względu na gładką powierzchnię), dlatego nie będą nam zagrażać niebezpieczne dla zdrowia bakterie.

Opisywane w tym artykule skrzynki mają także dodatkowy plus. Jaki? Nie pochłaniają wilgoci, a więc nie ma obaw, że osiądą na nich grzyby oraz widoczna z daleka pleśń. No i należy również wspomnieć o braku wystających gwoździ czy drzazg jak w przypadki drewnianych odpowiedników. Dlatego pracownik nie zrani się w trakcie przenoszenia skrzyniopalet z tworzywa sztucznego.

Różne zastosowanie

Na koniec przedstawmy jeszcze rodzaje zastosowań kistenów plastikowych. Okazuje się, że stanowią one dobre rozwiązanie dla wielu gałęzi przemysłu. Nie tylko chodzi o branżę spożywczą (przechowywanie i dostarczanie świeżego chleba oraz owoców).

Idealnie sprawdzają się również w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, a nawet motoryzacyjnym (producent skrzyniopalet oferuje np. tak zwane palety eksportowe). Co więcej, dostępne są w przeróżnych rozmiarach (także na indywidualne zamówienie).