Rodzaje folii bąbelkowej

Posted on

Folia bąbelkowa, zwana inaczej pęcherzykową, jest materiałem, który idealnie nadaje się do pakowania różnych przedmiotów, zarówno kruchych i delikatnych, jak i tych wielkogabarytowych. Wykorzystuje się ją w hurtowniach, magazynach i w domach. Jest niezastąpiona zwłaszcza podczas przeprowadzek.

Folia bąbelkowa do pakowania – jakie są rodzaje?

Folie bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, jednak najpopularniejsze są te przezroczyste. Wyróżnić można ekonomiczne folie bąbelkowe, tradycyjne, folie z dużymi bąblami, perforowane, bąbelkowe perforowane w podajniku, folie z dużymi bąblami oraz perforacją. Dostępna jest również Folia bąbelkowa do pakowania ekologiczna, która amortyzuje wstrząsy, podobnie jak zwykła folia bąbelkowa.

Jakie właściwości ma folia bąbelkowa do pakowania?

Folia bąbelkowa jest uniwersalnym materiałem, który dzięki swoim właściwościom wykorzystywany może być na wiele sposobów. Materiał, z którego jest wykonana, jest elastyczny, miękki i lekki, ma również regularnie rozmieszczone pęcherzyki wypełnione powietrzem. Folia nie przepuszcza wody, kurzu, powietrza, wilgoci i innych zabrudzeń. Ma również doskonałe właściwości amortyzujące, dzięki którym przedmioty w nią zawinięte nie są narażane na zniszczenie podczas upadku, drgań oraz wstrząsów.

Gdzie stosuje się folie bąbelkowe do pakowania?

Folia bąbelkowa do pakowania jest lekkim i świetnym wypełniaczem do paczek. Służy także do pakowania i zabezpieczenia przesyłek w czasie transportu przedmiotów takich jak sprzęt AGD i RTV, oraz wszelkich delikatnych i kruchych towarów.Folia bąbelkowa idealnie chroni także przedmioty w czasie przeprowadzki, świetnie sprawdza się również jako materiał termoizolacyjny, ponieważ ma bardzo duży opór cieplny. Folię bąbelkową stosuje się także w ogrodnictwie, zwłaszcza w okresie zimowym. Jako świetny izolator termiczny pomaga ochronić wszystkie rośliny przed mrozem.Folie bąbelkowe wykorzystują także kierowcy, żeby zabezpieczyć przed mrozem przednią szybę. Materiał ten można również używać do zabawy. Pstrykanie bąbelkami uspokaja i wycisza.

Kto wynalazł folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa została wynaleziona w połowie dwudziestego wieku przez dwóch inżynierów. Jej pierwowzorem była wypukła, plastikowa i trójwymiarowa tapeta.