Skrzyniopalety. idealne do transportu drobnych rzeczy

Posted on

Magazynowanie lub przewożenie wielu większych rzeczy jest łatwiejsze na paletach. Niekiedy paleta to jedyne rozwiązanie, bowiem z uwagi na ciężar przedmiotów trzeba je podnosić przy użyciu wózków widłowych lub chociaż wózków paletowych. Jak magazynować i transportować mniejsze rzeczy? Jeśli jest ich dużo, skrzyniopalety są najlepszym wyborem.

Skrzyniopalety. Wybór jest bardzo duży

Skrzyniopalety to nic innego jak klasyczne palety, do których zamontowano dodatkowy kosz. Wiele z nich to skrzyniopalety z delikatnymi ściankami. Taka skrzyniopaleta sprawdzi się więc tylko przy przewożeniu lub magazynowaniu lekkich rzeczy. Cięższe, włożone do skrzyniopalety na luz, mogą bowiem doprowadzić do wyginania się ścianek. Jeśli więc chcemy magazynować lub transportować cięższe, drobne rzeczy, lepsza będzie skrzyniopaleta plastikowa.

Skrzyniopaleta plastikowa

Taka paleta jest monolitem. Skrzyniopaleta plastikowa jest wykonana z mocnego, grubego plastiku, nie ma więc ryzyka wyginania się ścianek przy wkładaniu do niej cięższych rzeczy. Nie ma tez ryzyka zgięcia się ich, jeśli wkładany przedmiot przypadkowo uderzy w ściankę. Decydując się na takie skrzyniopalety, warto jednak zastanowić się, czy potrzebne są takie, które będą stały oddzielnie, czy tez takie, które będą ustawiane jedna na drugiej. W drugim przypadku warto stawiać na skrzyniopalety do tego przystosowane Od klasycznych różnią się przetłoczeniami na rogach. W górnej części skrzyniopalety na rogach są dziurki, w dolnej części zaś wypustki. Stawiając palety na sobie, trzeba stawiać je tak, by wypustki trafiły w dziurki. Tak ustawione skrzyniopalety nie tylko się nie przewrócą, ale tez będą dużo stabilniejsze – na przykład przy przewożeniu.

Gdzie kupić?

Skrzyniopalety plastikowe można kupić w wielu sklepach z produktami wyposażenia dla firm. Warto przeanalizować ofertę kilku takich firm, bowiem skrzyniopalety sprzedawane są w bardzo różnych cenach. Ich konstrukcja tez jest bardzo różna. Kupując, zawsze trzeba upewniać się, co w danej skrzyniopalecie można przewozić i jaki ciężar może się w niej znaleźć. Oczywiście skrzyniopalety pełne są droższe, jednak są na tyle mocne, że ich zakup to zakup na lata.