Zlecenie konfekcjonowania – dlaczego warto?

Posted on

Zlecenie usługi konfekcjonowania zewnętrznej firmie pozwala na zaoszczędzenie środków i czasu. Profesjonalny podmiot wykona zadanie szybko i solidnie oraz nakładem własnych pracowników. Dzięki temu do ostatecznego klienta trafi przesyłka ładnie zapakowana, a towar będzie posiadał wszelkie niezbędne oznaczenia.

Konfekcjonowanie, czyli nie tylko pakowanie

Pojęcie konfekcjonowania morze kojarzyć się tylko z zapakowaniem towaru do pudełka i wysłaniem go do klienta. Jednak usługa konfekcjonowania znacznie wykracza poza tę definicję. W zakres świadczonych usług wchodzi również na przykład kompletowanie, tworzenie zestawów i insertowanie. Na życzenie klienta końcowa przesyłka może składać się z dwóch towarów dostarczonych w osobnych, zbiorczych opakowaniach. W takim przypadku zadanie pracowników będzie polegało na stworzeniu kompletów. Insertowanie jest dodawaniem jakiegoś elementu, który będzie sprzedawany jako całość z produktem głównym. Tym elementem mogą być maskotki dodawane do czasopisma dla najmłodszych lub próbka kosmetyku dodana do periodyku dla pań.

Kto korzysta z usług konfekcjonowania?

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy bardzo rozrosła się branża handlu internetowego. Niemal wszystkie sklepy stacjonarne mają swoje filie online. Zgodnie z prognozami sprzedaż internetowa będzie nadal rosła. Wiele z tych sklepów nie ma warunków do odpowiedniego zapakowania spływających zamówień. Profesjonalna firma taka jak znajdująca się pod adresem http://perfectmeridian.pl/ nie tylko zajmie się estetycznym zapakowaniem przesyłki, ale również może zadbać o spersonalizowanie przesyłki poprzez dodanie imiennych podziękowań za zakup lub dołożenie gratisu.

Przepakowywanie towaru w inne opakowanie

Dla przedsiębiorstw zajmujących się eksportem lub importem kłopotliwe może okazać się przepakowywanie produktów. Zazwyczaj na dalsze odległości produkty wysyłane są w opakowaniach wielkogabarytowych. Dokładne zapakowanie oraz zabezpieczenie na czas transportu najlepiej wykona firma, która zajmuje się tym profesjonalnie. Jej pracownicy znają obowiązujące przepisy i tak przygotują towar oraz konieczne dokumenty transportowe, aby bez problemu dotarł do punktu przeznaczenia w każdym zakątku świata.