Co warto wiedzieć o skupach złomu?

Posted on

W wielu miastach Polski znajdują się skupy złomu. W takich miejscach można oddawać różnego typu rzeczy zrobione z metalu. Co istotne, można na tym sporo zarobić.

Skup złomu

Trzeba wiedzieć o tym, że nie wszystko, co wydaje się być złomem, jest bezwartościowe. Wiele przedmiotów ma wartość kolekcjonerską bądź historyczną i mogą być warte znacznie więcej, aniżeli cena złomu. Dlatego przed oddaniem jakiejś rzeczy do skupu, najlepiej będzie skonsultować się z ekspertem. Pomoże on ustalić faktyczną wartość przedmiotu.

Okazuje się, że skup złomu to bardzo dobry sposób na zarobek. Co więcej, oddawanie metalowych przedmiotów na taki skup to też dbanie o ekologię.

Skup złomu cennik

Cena złomu uzależniona jest głównie od regionu. Przeważnie ceny są jednak zbliżone do siebie. Za miedź można dostać około 25-30 zł/kg. W przypadku mosiądzu jest to znacznie mniej. Warto wiedzieć, że w naszym kraju pojawia się coraz więcej skupów złomu.

Jak się okazuje, w Polsce funkcjonuje bardzo dużo skupów złomu, nie tylko lokalnych, ale też ogólnopolskich. Najlepiej postawić na renomowany skup, który ma dobre opinie pośród klientów, a ponadto stosuje uczcie ceny oraz warunki transakcji. Eksperci zalecają oddawać metalowe rzeczy do takiego miejsca, gdyż w ten sposób można nie tylko zarobić nieco pieniędzy, ale też przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Skupowanie złomu

Nie każdy pamięta o tym, że skup złomu ma swoje ograniczenia co do przyjmowania niektórych rodzajów surowców. W praktyce jest tak, że pewne skupy nie przyjmują elektroniki, baterii czy opon, ze względu na trudności w ich recyklingu oraz ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Z tego powodu, przed oddaniem surowca do skupu, najlepiej będzie sprawdzić, jakie rodzaje surowców dany skup przyjmuje. Niestety wiele osób o tym zapomina.

Okazuje się, że w przypadku większych ilości złomu, najlepiej skorzystać z usług przedsiębiorstwa zajmującego się wywozem złomu. Przedsiębiorstwa mają specjalistyczny sprzęt do transportu dużych ilości złomu. Ułatwia to pozbycie się surowców z posesji.