Ogrzewanie domu ekogroszkiem

Posted on

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do jakości paliw stałych, którymi grzejemy w naszych gospodarstwach domowych. Paliwem, którym warto się zainteresować jest ekogroszek tym bardziej, że można go spalać w piecach z podajnikiem, które oferują ogromną wygodę użytkowania.

Kaloryczność jest bardzo ważna!

Większość osób kupując opał zwraca uwagę na to, aby zakupić go jak najtaniej. Nie warto jednak patrzeć tylko i wyłącznie na cenę, ale również na kaloryczność paliwa. Producent ekogroszku na opakowaniu sprzedawanego przez siebie produktu powinien umieścić informację jakiej kaloryczności możemy się spodziewać. Im będzie ona wyższa, tym lepiej.Kaloryczne paliwo będzie gwarantować dużą ilość ciepła, znacznie większą w porównaniu do kiepskiej jakości paliwa. Spalimy dzięki temu mniej opału, a efekt będzie taki sam, jaki uzyskać możemy z dużej ilości kiepskiej kaloryczności paliwa.

Wysokiej jakości ekogroszek a koks

Jeśli potrzebujemy paliwa na całą zimę, to warto zdecydować się na zakup już w sezonie letnim. Ekogroszek hurt będzie w tym okresie znacznie tańszy od paliwa oferowanego w sezonie zimowym.Producent ekogroszku sprzedając paliwo w większej ilości może zaoferować atrakcyjniejszą cenę. Nie opłaca się więc kupować małych ilości. Lepiej odłożyć pewną sumę pieniędzy i zaopatrzyć się od razu w paliwo na całą zimę.Możemy spotkać się z opiniami, że kaloryczność koksu wcale nie jest taka zła. Dużo zależy od tego co mamy na myśli mówiąc koks. Typowy koks jest kiepskiej jakości paliwem. Dziś jednak ekogroszek bardzo często jest nazywany koksem. Trzeba bardzo uważać podczas zakupu opału. Najlepiej decydować się na zakup u sprawdzonego źródła, które przedstawia informacje o kaloryczności opału.Jeśli kupimy ekogroszek, który nazywany jest koksem, to może mieć trochę niższą kaloryczność od typowego ekogroszku. Interesować się tego typu produktem można tylko wtedy, gdy chcemy kupić tańsze paliwo. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w sumie spalimy go więcej więc oszczędność będzie żadna bądź naprawdę niewielka.

Podsumowując, na opale nie warto oszczędzać. Im lepsze paliwo kupimy, tym mniej go spalimy. W przypadku kotłów z podajnikiem również ma to znaczenie, ponieważ kaloryczniejsze i czystsze paliwo nie powoduje kłopotów z piecem. Będziemy mogli więc znacznie rzadziej do kotła podchodzić.