Skupy metali kolorowych

Posted on

Skup złomu często kojarzy się z miejscem gdzie stoją ogromne sterty różnorakiego złomu, od samochodów i różnego rodzaju maszyn po puszki, druty i innego tego typu rzeczy. Jednak wbrew temu jak wyglądają pełnią bardzo pożyteczną funkcję, a nawet pozwalają sprzedającym zarobić niekiedy niezłe pieniądze.

Skup złomu

Praktycznie w każdym mieście, a raczej na jego obrzeżach, znajduje się skup metali kolorowych i złomu metalowego. Z reguły większość ludzi zastanawia się czy prowadzenie takiego biznesu jest opłacalne, bo po co komu tyle złomu. Otóż firmy zajmujące się skupem złomu często sprzedają go dalej, do hut stali, gdzie jest on przetapiany. Również dosyć często skup metali kolorowych i złomu metalowego sprzedaje niektóre komponenty z rozbiórki sprzętów dalej osobom prywatnym lub firmom. Obie te czynności nazywane są recyklingiem.

Choćby z tych powodów coraz więcej osób decyduje się na otwarcie punktów skupu złomu, gdyż jest on bardzo opłacalnym interesem. Oprócz złomu, skupy chętnie przyjmują różnego rodzaju metale szlachetne takie jak złoto, srebro, pallad czy wolfram. Z pierwszych dwóch tworzona jest między innymi biżuteria, na którą popyt stale rośnie. Z palladu i wolframu wykonywane są między innymi bardzo wytrzymałe i twarde stopy metali, lampy samochodowe czy żarniki w żarówkach. Zastosowań metali znajdujących się na hałdach złomu jest bardzo dużo. Niektórzy potrafią z nich tworzyć również meble czy proste urządzenia przydatne w życiu. Jakie zatem są ceny złomu w skupie?

Ceny złomu w skupie

Ceny w skupach, jak w wielu innych funkcjonujących biznesach, dyktuje rynek. Zależne są one między innymi od jakości i rodzaju sprzedawanego złomu. Im cenniejsze metale tym wyższa kwota, która przeważnie jest podawana w stosunku złotówki za kilogram. Do najdroższych należą cyna 100%, nikiel, złoto, żeliwo, a do najtańszych aluminium czy wyrób z mieszanki metali oraz makulatura. Tak, makulatura jest również skupowana. Choć już nie jest to już tak popularne, to w niektórych miejscach można spotkać jeszcze skupy makulatury czy plastiku.

Jak widać, zapotrzebowanie na złom czy metale kolorowe zawsze będzie. Tym bardziej, ze rosnąca świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa też wywiera na to wpływ, chociażby ze względu na segregowanie śmieci. To właśnie podczas takiego segregowania wiele ludzi wpada na pomysł sprzedania różnego typu urządzeń do skupu i odzyskania kilku złotych z niego.