Ceny węgla

Posted on

Największy wpływ na popyt dotyczący węgla ma pogoda za oknem. Wysoka temperatura powoduje, że ludzie muszą rzadziej ogrzewać mieszkanie oraz wykorzystują mniej węgla. Najlepszym sposobem, żeby zakupić węgiel to spotkać się ze sprzedawcą osobiście. W ten sposób możemy samodzielnie sprawdzić jakość surowca, który chcemy zakupić. Dzięki takim działaniom możemy skutecznie uniknąć zakupu materiału, który nas nie zadowoli o omijać każdy niewłaściwie działający skład opału Poznań.

Skutek łagodnej zimy

Łagodne zimy, które w ostatnim czasie występują na kontynencie europejskim mają kluczowy wpływ na powiększanie się zapasów węgla w magazynach. Najlepiej pod względem ceny węgiel wypada wiosną oraz na początku wakacji. Jest on wtedy najtańszy, ponieważ sezon na węgiel rozpoczyna się zimą. Wtedy też jest on najdroższy, ponieważ popyt na niego jest największy w takich miesiącach jak grudzień, styczeń oraz luty. Jeden wegiel w workach to około 20 kilogramów węgla. Jedna tona kosztuje blisko 1200 złotych.

Węgiel w workach

Ludzie, którzy kupują wegiel w workach decydują się na wyższą cenę, ale jednocześnie mogą być pewni, że surowiec jest dobrej jakości. Największy problem mają ludzie, których domy nie są podłączone do sieci ogrzewania i muszą samodzielnie zadbać o odpowiednie dostawy węgla, które wystarczą na cały sezon. Często ludzie poświęcają środki, które zbierali przez całe życie. Czeski węgiel jest zdecydowanie tańszy od polskiego, ponieważ tona kosztuje tylko 540 złotych. Polski węgiel kosztuje niemal dwa razy drożej. Dobrze cenowo wypada także miał, który jest gorszy niż węgiel poznań, ale żeby z niego korzystać potrzebujemy specjalny piec. Jest on często droższy od pieców tradycyjnych, które ogrzewane są tradycyjnym węglem. Tona miału kosztuje zaledwie 609 złotych, czyli jest niewiele droższy od węgla czeskiego.

Ceny w Poznaniu

Węgiel Poznań posiada szczególnie atrakcyjne ceny. Tory kolejowe to miejsce w pobliżu, którego możemy kupić węgiel dobrej jakości. Musimy szczególnie uważać na podmiany węgla, ponieważ często materiał dobrze jakościowy jest mieszany z surowcem słabszej jakości. Jeżeli posiadamy odpowiednie doświadczenie i mieliśmy już do czynienia z węglem to wystarczy szybka ocena sytuacji, jednak zawsze możemy się pomylić. Dlatego powinniśmy wybierać tylko sprawdzony skład opału Poznań, który ma węgiel produkowany w Polsce. Czasami lepiej jest zapłacić więcej, ale mieć pewność, że materiał który chcemy zakupić jest wart swojej ceny. Najważniejszy parametr to wartość opałowa. Ciepło spalania nie jest aż tak ważnym parametrem, żebyśmy musieli brać to pod uwagę.