Czym jest przecinarka taśmowa?

Posted on

Przecinarka taśmowa do metalu cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. W tym artykule omówimy zasadę działania przecinarki, a także podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie tego urządzenia.

Zakup przecinarki taśmowej

Jest to narzędzie wykorzystywane do obróbki i przecinania metalu w różnych gałęziach przemysłu. Do użytku domowego przecinarka taśmowa również jest używana dosyć często. W sprzedaży można znaleźć przecinarki automatyczne oraz półautomatyczne, a także pionowe oraz grawitacyjne.

Wybór przecinarki do metalu powinien być dobrze przemyślany, ponieważ nie jest to tanie urządzenie. Najważniejsze są oczywiście nasze oczekiwania oraz cel, jaki chcemy uzyskać. Jeśli będziesz dokładnie wiedzieć, jak będą przedstawiać się twoje działania to zdecydowanie łatwiej jest wybrać konkretne urządzenie. Dzięki temu zyskuje się wiele na wydajności.

Wybór przecinarki

Biorąc pod uwagę samą wydajność to przecinarki taśmowe do metalu nie mają ograniczeń. Najważniejszym ograniczeniem są niestety umiejętności osoby odpowiedzialnej za obsługę tokarki. Przecinarka taśmowa do metalu automatyczna bardzo dobrze sprawdzi się w przemyśle.

Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i zakupić urządzenie u sprawdzonego i renomowanego producenta, który działa wiele lat na rynku i cieszy się dobrą opinią. Przecinarka pozwala zaprogramować wszystkie etapy przecinania metalu, a to bardzo usprawnia i przyspiesza pracę. Nie ma też udziału i nadzoru operatora, więc błędy ludzkie są zminimalizowane.

Rodzaje przecinarek

Przecinarka taśmowa półautomatyczna do metalu będzie idealnie pasować do użytku domowego. Nie trzeba się martwić o jakość przecinarek, ponieważ produkowane są z bardzo wytrzymałych materiałów. Posiadają także tensometr zegarowy, czyli specjalny czujnik, który sprawdza naciąg taśmy. Na rynku dostępne są również przecinarki tarczowe, które pasują lepiej do profili, cienizny oraz rur. Ten rodzaj tokarki jednak szybciej się zużywa i trzeba to wziąć pod uwagę.

Przecinarka taśmowa sprawdzi się za to lepiej przy prętach. Wybór przecinarki jest uzależniony głównie od efektu, który chcemy uzyskać. Hałas oraz dodatkowy koszt użycia to kolejne czynniki, które warto wymienić. Użytkowanie przecinarki nie jest zbytnio kosztowne, ale raz na jakiś czas trzeba wymienić płyn do chłodzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Top Poręba.