Najczęściej kupowane maszyny rolnicze

Posted on

Rynek maszyn rolniczych rozwija się obecnie bardzo prężnie. Dofinansowanie ze środków europejskich na ich zakup sprzyja sprzedaży i napędza koniunkturę. Mechanizacja rolnictwa jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Jaki maszyny są najchętniej kupowane przez rolników, postaram się odpowiedzieć w dalszej części.

Duży popyt na ciągniki rolnicze

Wszyscy doskonale wiemy, że maszyny rolnicze są niezbędne w każdym gospodarstwie rolnym. Podstawową maszyną, którą powinien posiadać, każdy ziemianin jest ciągnik rolniczy, potocznie nazywany traktorem.

Obecnie dzięki dotacjom unijnym, każdy rolnik może liczyć na około 60% zwrotu kosztów zakupu ciągnika rolniczego. Wielu gospodarzy decyduje się zatem na zakup nowego sprzętu. Wybierając odpowiedni traktor, należy wziąć pod uwagę części zamienne do maszyn rolniczych, a dokładnie ich dostępność, a także oczywiście cenę.

Zagraniczne marki najbardziej popularne

Wybór sprzętu rolniczego jest ogromny. Ciągników rolniczych zarówno nowych, jak i starych jest po prostu mnóstwo. Wśród najczęściej wybieranych marek królują oczywiście te zagraniczne. Trzeba jednak dobrze przemyśleć swój zakup. W wielu przypadkach ciężko jest znaleźć odpowiedni serwis, który naprawi sprzęt, gdy ulegnie on awarii.

Odpowiednie serwisowanie sprzętu, jest niezbędne, aby maszyna służyła nam przez wiele lat. Kupując ciągnik rolniczy, trzeba zwrócić uwagę na części zamienne do maszyn rolniczych nazywanych traktorami. Muszą być one dostępne na polskim rynku, w przeciwnym wypadku żaden serwis nie będzie w stanie usunąć awarii.

Nowoczesne ciągniki rolnicze

Dzisiejsze ciągniki różnią się zdecydowanie od tych sprzed kilkunastu lat. Komfort kierującego takim pojazdem nie jest bez znaczenia. Nowoczesne ciągniki rolnicze mają doskonale wyposażoną kabinę, komfort jazdy można niemal porównać do samochodu osobowego klasy średniej. Klimatyzacja i wspomaganie kierownicy występują praktycznie we wszystkich tego typu maszynach dostępnych na rynku.

Wszystkie wygody i nowoczesne rozwiązania muszą oczywiście odpowiednio kosztować. Ceny nowych traktorów zaczynają się od około stu tysięcy złotych. Podczas prac na polu każdy pojazd może ulec awarii, bez względu na jego wiek. Należy więc pamiętać o częściach zamiennych do maszyn rolniczych, dzięki którym, będzie można usunąć usterkę. W przypadku niektórych, nowych modeli ciągników, mogą być one bardzo drogie. Warto jest zatem dobrze się zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu. Części muszą być tanie i dostępne, dzięki temu, maszyna powinna być tania w eksploatacji.