Przyczyny pękania naczynek krwionośnych

Posted on

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy to jeden z najczęstszych problemów, z którymi do kliniki medycyny estetycznej lub lekarza dermatologa zgłaszają się pacjenci. Rozszerzone naczynka na twarzy wyglądają nieestetycznie, co często jest przyczyną złego samopoczucia pacjentów. Na szczęście dziś znany jest już na nie sposób.

Rozszerzone naczynka na twarzy

Dla wielu osób rozszerzone naczynka na twarzy są nieestetycznym defektem, którego bardzo często chcą się pozbyć. Niestety też wiele osób nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, że czasami rozszerzone naczynka na twarzy mogą być objawem różnego typu chorób, w tym trądziku różowatego. Zwykle najwięcej naczynek zlokalizowanych jest na skrzydełkach nosa, gdzie też mogą pojawić się nawet w przypadku zwykłego kataru. Zazwyczaj też naczynka na twarzy mają przebieg gwiazdkowy, czyli tak zwanych pajączków, linii lub drzewkowaty.

W przypadku pajączków ich skuteczne pozbycie się uwarunkowana jest tym, czy są one zasilane przez większe naczynia, od których to promieniście rozchodzą się te mniejsze. W takich przypadkach zamknięcie centralnego naczynia jest kluczem do wyeliminowania tego problemu. zamykanie naczynek na twarzy wykonywane jest za pomocą specjalnego lasera, zaś metoda ta nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. To też sprawia, że jest ona niezwykle popularna.

Przyczyny powstawania naczynek na twarzy

Niestety nieestetycznie wyglądające, popękane naczynka na twarzy lub innych częściach ciała mają wiele przyczyn. Często są one podyktowane czynnikami genetycznym. Jeżeli u jednego lub obojga rodziców występowały popękane naczynka, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będą on się pojawiać u dzieci. Pewną predyspozycję do ich pojawiania się na skórze jest też jej rodzaj. Jeżeli skóra jest delikatna, cienka, wrażliwa, wówczas może to sugerować, że naczynia krwionośne są kruche i będą też łatwo pękać. Wśród czynników odpowiedzialnych za pojawianie się naczynek wymienia się na przykład czynniki hormonalne. Tu ogromny wpływ ma stosowanie kuracji hormonalnej, w tym środków antykoncepcyjnych zawierających estrogeny. Powstawanie nieestetycznych naczynek może być też związane z różnymi stanami alergicznymi i przewlekłym zapaleniem skóry. Co więcej mogą one również pojawić się w wyniku przewlekłej ekspozycji na słońce lub korzystania z solarium