Wyspa w kuchni czyli spełnienie marzeń wnętrzarskich

Posted on

Kuchnia z wyspą to spełnienie marzeń bardzo wielu osób. Taka kuchnia prezentuje się po prostu fantastycznie, a duża wyspa w pełni rolę nie tylko dekoracyjną, ale też stanowi świetne miejsce do pracy przy gotowaniu, albo też po prostu do spożywania posiłków. Stołki barowe stojące przy takiej wyspie to świetne rozwiązanie, dzięki któremu mogą z niej korzystać nawet dzieci.

Stołki barowe do kuchni

Stołki kuchenne inspirowane stołkami z baru, które bardzo często nazywane są hokerami, to mocny trend w urządzaniu wnętrz już od wielu lat. Wokół kuchennej wyspy dużo lepiej prezentują się bowiem właśnie stołki barowe do kuchni, niż po prostu zwykłe krzesła. Wyspa zwykle ma bowiem wyższą wysokość niż zwykły stół, wobec tego poustawianie wokół niej krzeseł nie miałoby praktycznego sensu. Poza tym, gdy z jednej strony kuchennej wyspy ustawi się wysokie stołki kuchenne, a z drugiej strony wyspy zostawi się wolną przestrzeń do stania, miejsce to od razu nabiera charakteru. Bo chociaż wyspa w kuchni to spełnienie wnętrzarskich marzeń, trzeba jeszcze wiedzieć jak ją ciekawie zaaranżować.

Co umieścić na wyspie w kuchni?

Na wyspie kuchennej można zorganizować po prostu dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków, wtedy najważniejszy będzie wybór blatu wyspy. Można postawić na przykład na blat marmurowy lub kamienny, dzięki czemu będzie można na nim kroić bez użycia desek. Można też wybrać oczywiście klasyczny blat drewniany. Na wyspie można też umieścić płytę indukcyjną lub gazową, a nad wyspą zamontować okap. Jeżeli jest zaś podłączenie wody w tym miejscu, na wyspie można umieścić zlewozmywak. W dużych i przestronnych kuchniach wyspy mają tak dużą powierzchnię, że z powodzeniem z jednej ze stron można zorganizować miejsce do spożywania posiłków.

Jakie hokery wybrać do kuchni?

A jakie hokery dopasować do kuchennej wyspy? Absolutnie stołki kuchenne nie muszą nawiązywać do krzeseł ustawionych wokół stołu. Mogą oczywiście mieć podobny design, ale z powodzeniem można też zrezygnować z takiego ścisłego dopasowywanie. Modne hokery to na przykład hokery inspirowane stylem industrialnym, które są wykonane z metalu, albo hokery wykonane z rattanu, których siedziska umieszczone są na wysokich metalowych nogach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://swiat-krzesel.pl/pol_m_DO-DOMU_Hokery-Stolki-barowe-261.html