Rodzaje wykładzin przemysłowych – właściwości i zastosowanie

Posted on

Wykładziny przemysłowe, określane również jako wykładziny obiektowe, są oferowane w różnych wariantach. Jakie wykładziny są obecnie dostępne w sprzedaży? Jakie mają właściwości i zastosowanie?

Wykładziny przemysłowe PCV

To jedne z najczęściej kupowanych wykładzin podłogowych do obiektów przemysłowych, między innymi do biur, warsztatów, na hale czy do obiektów medycznych i oświatowych.

Wykonana z PCV Wykładzina przemysłowa charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz prostym utrzymaniem w czystości. Może wykazywać także właściwości trudnopalne i antyelektrostatyczne, dlatego sprawdza się między innymi przy pracy z elektroniką.

Różne wykładziny przemysłowe PCV są dostępne w wielu wariantach wzorniczych, dzięki czemu można łatwo dopasować je do przestrzeni, w której mają być zainstalowane. Wykładziny te mogą być także łączone ze sobą przez zgrzewanie, dzięki czemu można uzyskać płynne połączenie materiałów.

Wykładziny przemysłowe LVT

To nowoczesna alternatywa dla wykładzin przemysłowych PCV – wykładziny przemysłowe LVT powstają również z polichlorku winylu, czyli z PCV, lecz mają one formę paneli oraz płytek. Dzięki temu mogą dać na podłodze bardziej estetyczny efekt, na przykład mogą przypominać drewno lub kamień.

Wykładziny przemysłowe LVT bardzo dobrze sprawdzają się w tych wnętrzach, w których nacisk kładziony jest na wrażenia estetyczne, na przykład w sklepach, punktach usługowych czy biurach.

Wykładziny dywanowe przemysłowe

Tego typu wykładzina przemysłowa sprawdza się głównie w tych przestrzeniach, gdzie kluczowe znaczenie ma komfort. Najczęściej wykładziny dywanowe przemysłowe są używane w biurach, zapewniając wtedy wysoki poziom komfortu oraz właściwe wygłuszenie wnętrz.

Pod kątem swojej budowy wykładzina przemysłowa dywanowa może mieć formę rolki lub płytek dywanowych. Wykładziny te oferowane są w różnych wariantach runa, na przykład mogą mieć wykończenie pętelkowe lub welurowe. Pod uwagę należy także wziąć gramaturę – wagę runa podawaną w g/m2. Wykładziny przemysłowe dywanowe mogą mieć także właściwości trudnopalne oraz antystatyczne.

Wykładziny dywanowe występują w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu można dopasować je do planowanego wystroju wnętrza.

Categories: BHP