Czym są drzwi hs?

Posted on

Taras jest bardzo ważną częścią domu, dlatego dobrze jest zadbać o jego oświetlenie, w czym mogą pomóc drzwi hs. Warto zatem bliżej dowiedzieć się o tym nowoczesnym rozwiązaniu, które jest używane nie tylko w domach prywatnych, ale również w budynkach użytku publicznego.

Czym są drzwi hs?

Tego rodzaju drzwi składają się przede wszystkim z części nieruchomej oraz z części mobilnej. Warto też dodać, że istnieją różne możliwości konfiguracji skrzydeł, przez co znakomicie się dopasują do każdego metrażu. Najczęściej stosuje się na tarasie w domkach jednorodzinnych bądź w biurowcach. Do każdych drzwi można dobrać odpowiedniego rodzaju klamki czy też ramy, dzięki czemu stworzą one świetną i spójną całość z resztą elewacji w domu czy w budynku, w którym są montowane.

Czy tego rodzaju drzwi są łatwe w obsłudze?

Mimo iż drzwi te wydają się dość masywne, to ich obsługa jest niesamowicie łatwa i mogą je otwierać również dzieci. Należy też dodać, że odpowiednio ułożony mechanizm pozwala na to, by część przesuwna była hamowana przed zamknięciem, dzięki czemu nie będą one uderzać o ramę. Samo podnoszenie skrzydła także nie jest ciężkim wyzwaniem i można bez trudu przesuwać i otwierać drzwi. Co więcej, to można tak ustawić mechanizm, że półotwarte drzwi same się nie będą zamykać, co ułatwia ich używanie, zwłaszcza latem.

Czy drzwi hs są bezpieczne i chronią przed włamaniem?

Duże przeszklone drzwi są nie tylko świetną ozdobą domu, ale mogą być znakomitą ochroną przed włamaniem. Wystarczy tylko dodać do konstrukcji listwę przeciwwyważeniową oraz można wyposażyć drzwi w dodatkowe zaczepy. Warto wspomnieć, że drzwi te nawet bez dodatkowych wzmocnień mogą ochronić przed włamaniem, gdyż są one wykonane z grubego i odpornego szkła, którego nie można łatwo i szybko połamać.

Czy można łatwo umyć tego rodzaju drzwi?

Drzwi te dzięki temu, że są oszklone, są łatwe w myciu, gdyż wystarczy użyć zwykłych płynów do mycia szyb. Dobrze jest też zainwestować w sprzęt taki jak automatyczna myjka, gdy drzwi są o dużych rozmiarach. Można także wynająć ekipę sprzątającą, która szybko i sprawnie umyje drzwi wraz z ramą.

Dobrze jest też wspomnieć, że w nowoczesnych domkach jednorodzinnych często drzwi tarasowe są także drzwiami wejściowymi. Dlatego też użycie drzwi hs, jako drzwi wejściowych jest praktycznym i znakomitym rozwiązaniem. Można ich bez problemu używać przez cały rok, bez obawy, że zimą zamarzną. Nie przepuszczają powietrza, przez co ciepło nie ucieka z domu, a salon jest idealnie oświetlony cały rok.