Ścianki akustyczne w mieszkaniu

Posted on

Odpowiednio urządzone wnętrze mieszkania sprawia, że jego mieszkańcy chętnie spędzają tam czas. Warto jednak pamiętać, że równie ważna jest odpowiednia akustyka mieszkania. To właśnie odpowiednie wyciszenie sprawia, że można wypoczywać w domu bez słuchania rozmów sąsiadów za ścianą.

Aranżacja ma moc

W wielu mieszkaniach ściany działowe są niezmiernie cienkie. Oznacza to, że sąsiedzi słyszą co dzieje się za ścianą. Niejednokrotnie powoduje to spory dyskomfort. Niestety nie można zburzyć ścian działowych i zastąpić ich odpowiednimi ściankami akustycznymi.

W takiej sytuacji ludzie korzystają z różnych rozwiązań umożliwiających odpowiednią izolację akustyczną. Często zdarza się, że duża szafa czy dywan znakomicie wygłuszają pomieszczenie. Dodatkowo elementy dekoracyjne takie jak choćby zasłony również dodają wnętrzu odpowiedniej akustyki.

Mobilne ścianki akustyczne

W wielu przypadkach pomieszczenia są dzielone przez kilka osób. Niejednokrotnie zdarza się, że dzieci mają wspólne pokoje. Problem z dzieleniem przestrzeni występuje głównie w przypadku kiedy jedno dziecko się uczy, a drugie bawi w tym czasie.

W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się mobilne ścianki akustyczne. Rozwiązanie takie umożliwia wyciszenie dźwięków dochodzących z drugiej części pokoju. Oprócz tego mobilne ścianki akustyczne pełnią funkcję mobilnych ścian, umożliwiając dzieciom zachowanie większej prywatności. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie takie staje się coraz bardziej popularne.

Odpowiednia akustyka mieszkania

W przypadku bardzo cienkich ścian możliwe jest wygłuszenie mieszkania przy pomocy ścianek akustycznych. Ścianki takie mogą być przytwierdzane do normalnych ścian. Umożliwia to otrzymanie bardzo satysfakcjonujących rezultatów. Niejednokrotnie zdarza się, że ścianki takie montowane są również na suficie, co dodatkowo wygłusza pomieszczenia.

Co ciekawe, ścianki akustyczne dostępne na rynku występują w wielu kolorach i wzorach. Oznacza to, że nie trzeba ich ukrywać na ścianach. Wręcz przeciwnie, obecnie dostępne ścianki akustyczne mogą niejednokrotnie pełnić funkcję oryginalnego elementu dekoracyjnego.

Odpowiednie wygłuszenie mieszkania umożliwia spokojny odpoczynek. Nikt nie chce słuchać tego, co dzieje się u sąsiadów. Niestety problem cienkich ścian działowych dotyka zarówno właścicieli mieszkań, jak i domów. Na szczęście w domach problem złej akustyki nie jest tak odczuwalny, jak w przypadku mieszkań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.