Czym charakteryzuje się oryginalny pojemnik IBC?

Posted on

Oryginalny pojemnik IBC na ciecz jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale również wyróżnia się prostą obsługą, dlatego też tak wiele firm korzysta z jego olbrzymiego potencjału. Pojemniki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo podczas transportu i magazynowania. Dzięki nietypowej konstrukcji pojemników bez problemu można przechowywać różnego typu chemikalia, z którymi zawsze jest duży problem.

Dlaczego warto?

Pojemnik IBC na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia się bardzo dużą pojemnością (1000 litrów). Godne uwagi są także praktyczne i ergonomiczne kształty, dzięki którym załadunek i rozładunek pojemników nie jest już tak dużym wyzwaniem. Intuicyjne zawory umożliwiają bardzo szybkie napełnianie i opróżnianie płynów. Polietylen jest materiałem, który wyróżnia się dużą odpornością na działanie kwasów, zasad i olejów. Uniwersalne Ibc wymiary sprawiają, że pojemniki bez problemu można transportować za pomocą zwykłych wózków widłowych. Pojemniki wymiarami pasują do większości popularnych skrzyniopalet, które wykorzystywane są w transporcie.

Optymalizacja kosztów

Transport płynów z roku na rok jest coraz droższy, dlatego też firmy poszukują rozwiązań, dzięki którym możliwe jest zaoszczędzenie gotówki. Ibc wymiary pozwalają zaoszczędzić sporo cennego miejsca, dlatego też obniżają się wydatki za transport i magazynowanie. Pojemniki bez problemu można ustawić na regałach, dzięki czemu łatwo jest utrzymać porządek.

Jakie jest zastosowanie pojemników IBC?

Pojemnik IBC wykorzystywany jest przede wszystkim przez firmy, które zajmują się produkcją i przetwórstwem. Oryginalne pojemniki od wielu lat spotkać można na przykład w branży chemicznej, paliwowej, budowlanej i w przetwórstwie mięsnym. Producenci farb do prawidłowego działania potrzebują wielu półproduktów, które wymagają składowania. Nowoczesne kontenery IBC znacząco ułatwią to zadanie, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Dzięki solidnej konstrukcji i dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne pojemniki umożliwiają wygodny transport. Uniwersalne ibc wymiary (wysokość 120 cm) zapewniają łatwy transport zwłaszcza jak skorzysta się z pomocy specjalnych klatek ochronnych.