Co warto wiedzieć o piance polietylenowej?

Posted on

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pianka polietylenowa w rolkach zaliczana jest obecnie do najbardziej popularnych polimerów spienionych. Warto wiedzieć, że produkt wykorzystywany jest nie tylko w branży budowlanej, ale również odzieżowej. Odgrywa również istotną rolę w branży motoryzacyjnej i energetycznej.

Jakie zalety ma pianka polietylenowa w rolkach?

Należy mieć świadomość, że pianka cechuje się ogromną wypornością. Produkt doskonale sprawdzi się, jako materiał termoizolacyjny. Godny uwagi jest fakt, że produkt jest obecnie dostępny nie tylko w blokach, ale również nawojach. Warto również wiedzieć, że materiał posiada właściwości termoplastyczne.

Do bardzo często wymienianych atutów omawianego rozwiązania należy również zaliczyć występowanie w wersji niesieciowanej, a także usieciowanej. Nie można również zapomnieć, że materiał zachowuje swoje właściwości w bardzo szerokim zakresie temperatur oscylującym od -40 do +95°C.

W jaki sposób pianka polietylenowa w rolkach wykorzystywana jest w budownictwie?

Produkt ma ogromne zastosowanie w izolacji podłogi pływającej. Można zatem zdecydować się na umieszczenie pianki pod panelami podłogowymi. Materiał świetnie sprawdzi się także w uszczelnianiu pokryć dachowych z blachodachówki. Nie wszyscy wiedzą, że piankę można bez większego problemu wykorzystać w budownictwie przemysłowym oraz drogowym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pianka rekomendowana jest do izolacji różnego rodzaju tuneli drogowych.

Czym należy się sugerować przy wyborze omawianego produktu?

Należy mieć świadomość, że pianka spełni oczekiwania tylko wtedy, gdy zostanie zastosowany jej właściwy rodzaj z wszystkich produktów dostępnych na rynku. Jak wiadomo rozpiętość poszczególnych parametrów technicznych jest bardzo szeroka. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o zamówieniu specjalnej wersji pianki.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie informacji u pracownika firmy specjalizującej się w sprzedaży tego rodzaju produktów. Specjalista w pierwszej kolejności bardzo dokładnie przeanalizuje potrzeby konkretnego inwestora, a następnie wskaże typ pianki, który najlepiej spełni swoje zadanie.