Folia bąbelkowa – nietypowe zastosowania

Posted on

Folia bąbelkowa znajduje zastosowanie głównie przy pakowaniu różnego rodzaju paczek oraz zabezpieczaniu delikatnych towarów. Jednak mało kto wie, że folię bąbelkową można z powodzeniem wykorzystać także w gastronomii, przydomowym ogródku, a nawet podczas zajęć plastycznych w szkole. Zatem co można zrobić przy pomocy folii bąbelkowej?

Folia bąbelkowa w gastronomii

Folia bąbelkowa, zwana też folią pęcherzykową jest powszechnie stosowana do zabezpieczania dań na wynos przed utratą ciepła, świetnie także ochroni chłodne napoje przed nadmiernym nagrzaniem. Ponieważ folia bąbelkowa posiada unikalną strukturę, dzięki której produkty nią owinięte mogą utrzymać swoją wyjściową temperaturą przez dłuższy czas. Ponadto folia pęcherzykowa jest także z powodzeniem stosowana w cukierniach do efektywnego dekorowania i wykańczania tortów oraz ciast.

Folia bąbelkowa w ogrodzie

Dzięki swoim unikalnym właściwościom folia bąbelkowa może skutecznie chronić przed zimnem wrażliwe krzewy, drzewa i rośliny. Dodatkowo folia pęcherzykowa przyda się także do zabezpieczania ogrodowych sprzętów nieużywanych w zimie takich jak trampoliny, piaskownice, czy huśtawki. Co więcej, folią bąbelkową możemy zabezpieczyć także drzewa i rośliny narażone na ataki ze strony dzikich zwierząt, ponieważ obecność folii powinna skutecznie zniechęcić i odstraszyć wszelkich intruzów.

Folia bąbelkowa na zajęciach plastycznych

Folia bąbelkowa świetnie sprawdzi się również na zajęciach plastycznych dla dzieci w każdym wieku. Przy jej pomocy można bowiem tworzyć oryginalne malunki, wycinanki, pieczątki, a nawet kostiumy na bal przebierańców. Co ważne, folia pęcherzykowa jest tania, więc nie nadwyręży szkolnego budżetu, a efekty pracy z folią pęcherzykową zachwycą każdego pedagoga.

Podsumowując, dzięki wielości zastosowań folia bąbelkowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co więcej, obecnie można ją szybko nabyć w profesjonalnych sklepach budowlanych, a także w wyspecjalizowanych sklepach zajmujących się sprzedażą folii, kartonów oraz innych praktycznych akcesoriów do pakowania.