Pianka polietylenowa

Posted on

Pianka polietylenowa jest materiałem, który spotykamy bardzo często w codziennym życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dzięki jej właściwościom fizycznym i chemicznym wiele firm z niej korzysta.

Produkcja pianki polietylenowej

Do produkcji używa się jednego z bardziej powszechnych surowców sztucznych, którym jest polietylen. Aby powstała Pianka polietylenowa, wcześniej wspomniany polietylen powinien być w mniejszej gęstości, co pozwoli na większą elastyczność produktu. W późniejszym procesie stosuje się obojętne gazy, które spieniają polietylen, dzięki czemu powstaje pianka polietylenowa o zamknięto-komórkowej strukturze.

Cechy i zastosowanie pianki polietylenowej

Kluczową kwestią braną pod uwagę w produkcji pianki polietylenowej jest cena surowca. Polietylen jest dosyć powszechny i tani, dzięki czemu jest ekonomicznym surowcem dla producentów wielu branż. Jest także miękki, wytrzymały i odporny na zarysowania. Wykorzystywany jest do pakowania paczek, aby zabezpieczyć produkty przed zarysowaniem czy ogólnym zniszczeniem w trakcie transportu. Pianka w rolce jest łatwa w formowaniu, dzięki temu doskonale dopasowuje się do pudełka lub pakowanego produktu. W budownictwie korzysta się przede wszystkim z właściwości termoizolacyjnych pianki. Warto także zwrócić uwagę na jej wodoszczelność, dźwiękochłonność i niepodatność na pleśń. Dzięki temu pianka polietylenowa jest wykorzystywana do izolacji budynków.Wiele akcesoriów basenowych także powstaje z pianki, ponieważ jest to materiał lekki, unoszący się na wodzie, a także bezpieczny nawet dla dzieci. Przedmioty służące do nauki pływania to głównie przedmioty wykonane z tego surowca sztucznego. Pianka posiada także właściwości izolacyjne, więc jest jednym z materiałów nadających się świetnie do pakowania elektroniki.

Pianka polietylenowa producent

Jak można zauważyć, pianka polietylenowa jest wykorzystywana w wielu przedsiębiorstwach, a jej popularność nie spada. Producenci produktów z surowców sztucznych są świadomi wysokiego popytu na ten materiał, dlatego na terenie Polski możemy spotkać wielu sprzedawców oferujących piankę polietylenową w atrakcyjnej cenie, a także z zachowaniem wszystkich wymaganych norm i gwarancji jakości.