Folia bąbelkowa – skuteczna ochrona produktów w transporcie

Posted on

Rozbicie, popękanie, zarysowanie – to tylko niektóre niebezpieczeństwa braku właściwego pakowania produktów. Aby skutecznie chronić je na czas transportu, stosowane są różne materiały opakowaniowe. Jednym z najczęściej używanych jest folia bąbelkowa.

Folia bąbelkowa – jak powstaje?

Materiał określany jako folia bąbelkowa, inaczej również folia powietrzna czy folia pęcherzykowa, jest folią, która składa się z co najmniej dwóch warstw, pomiędzy którymi umieszczane są bąbelki z powietrzem.

Folia bąbelkowa może być zbudowana tylko z dwóch warstw – jest wtedy lekka, elastyczna, lecz bardziej podatna na nacisk i uszkodzenie. Również może być ona dodatkowo wzmacniana, aby zapewnić skuteczniejszą ochronę przed uszkodzeniem.

Dodatkowo producent folii bąbelkowej może wykonać na niej nadruki na zamówienie klienta.

Dlaczego warto stosować folię bąbelkową?

Materiał opakowaniowy jak folia pęcherzykowa – bąbelkowa ma wiele korzyści, co powoduje, że obecnie jest on tak często używany w różnych branżach.

Przede wszystkim folia bąbelkowa skutecznie amortyzuje za sprawą znajdujących się w niej bąbelków z powietrzem. Przez to redukuje ryzyko powstania uszkodzeń towarów w trakcie transportu.

Równie folia pęcherzykowa, podobnie jak inne folie, chroni przed wpływem wilgoci oraz przeciekami. Zabezpiecza również przed zanieczyszczeniem, na przykład przed plamami, kurzem.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Najczęściej Folia pęcherzykowa używana jest do zabezpieczania poszczególnych produktów. Może być ona umieszczana wewnątrz opakowań jednostkowych lub używana do ich zabezpieczania z zewnątrz.

Ponadto folię bąbelkową można wykorzystać do wypełniania pustych przestrzeni w opakowaniach. Również zapewnia ona skuteczną ochronę dla całej ich zawartości.

Warto też wskazać, że folia pęcherzykowa ma właściwości termoizolacyjne. Ze tego względu jest ona często używana w transporcie roślin, które są wrażliwe na zmiany temperatury.

Gdzie zakupić folię bąbelkową?

Folię pęcherzykową można zakupić obecnie w wielu sklepach, między innymi dostarczających materiały opakowaniowe. Może też bezpośrednio sprzedawać ją producent folii bąbelkowej.

Zamówienia na folię pęcherzykową mogą być składane również online – folia w rolce lub w innej formie będzie dostarczona pod wskazany adres klienta.