Pianka polietylenowa – właściwości, zastosowanie, sprzedaż

Posted on

Polietylen (PE) jest tworzywem sztucznym o wszechstronnym zastosowaniu. Wśród powstających z niego wyrobów znajdują się również pianki polietylenowe. Jakie są ich właściwości i zastosowanie? Gdzie można je zakupić?

Pianka polietylenowa – o materiale

Materiał jak pianka polietylenowa powstaje z polietylenu poddawanego procesom spieniania, w wyniku którego uzyskuje on gąbczastą, zamkniętokomórkową strukturę.

Do jej produkcji mogą być wykorzystywane dodatki chemiczne, które wpływają na jej właściwości. Pianka może być także poddawana procesom laminowania z użyciem folii, które poprawiają jej właściwości mechaniczne.

Obecnie piankę można kupić w wielu wariantach, między innymi jako pianka w rolce, a także jako gotowe wyroby w różnych formach, które mogą być dopasowane do konkretnego zastosowania.

Rodzaje wyrobów z pianki PE

W przypadku materiału jak pianka polietylenowa producent może zaoferować ją w wielu wariantach, które odpowiadają również jej zastosowaniu.

Bardzo często wykorzystywana jest Pianka w rolce, która może mieć różną grubość i długość. Można łatwo docinać ją do odpowiedniego wymiaru.

Dostępne są także gotowe wyroby, na przykład pianka polietylenowa może być wykorzystana do wykonania worków o różnych formatach, arkuszy docinanych na wymiar, które mogą być używane jako przekładki, taśm dylatacyjnych czy profili piankowych o różnych przekrojach.

Popularne są także pianki zgrzewane w formie płyt, które są grubsze i twardsze, dlatego są w stanie zapewnić skuteczniejszą ochronę.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Najczęściej pianka polietylenowa jest wykorzystywana w celu zabezpieczania towarów przed uszkodzeniem. Stosowana jest do ich pakowania, ochrony narożników oraz jako wypełnienie opakowań. Można dopasować ją specjalnie do danych produktów przez wykonanie kształtek.

Również pianka polietylenowa bardzo dobrze sprawdza się jako materiał do wytłumiania oraz wyścielania, między innymi w branży budowlanej, motoryzacyjnej, meblarskiej, a nawet odzieżowej.

Gdzie kupić piankę polietylenową?

Polietylenowe pianki w rolkach, arkusze, worki można zakupić jako gotowe wyroby w różnych grubościach i wymiarach. Są oferowane bezpośrednio przez producentów i w sklepach dostarczających materiały opakowaniowe.

Materiał jak pianka polietylenowa producent może także przygotować na indywidualne zamówienie klienta, aby była ona dopasowana do konkretnych produktów.