Jak transportować szklane butelki?

Posted on

Nie jest tajemnicą, że przewożenie szklanych butelek jest o wiele większym problemem niż w przypadku produktów w innych opakowaniach. O ile kilka sztuk do domowego użytku może nie stanowić kłopotu, o tyle transport sporej ilości piwa do sklepu czy baru nieco zmienia postać rzeczy. Z tego powody konieczne jest zaopatrzenie się w skrzynki na butelki.

Skrzynki na piwo – zalety

Aby ułatwić transport, noszenie i magazynowanie butelek – zarówno pełnych, jak i pustych – od dziesiątek lat wykorzystuje się skrzynki na piwo. Pudełka tego rodzaju mogą pomieścić do nawet 30 sztuk opakowań, a ich konstrukcja z przegródkami wewnątrz sprawia, że poszczególne butelki są stabilne, unieruchomione i nie mają ze sobą styczności, zatem nie obijają się nawzajem i nie ma ryzyka uszkodzeń szkła. Dodatkowym atutem jest fakt, że skrzynki na piwo z reguły wykonane są w ten sposób, że można stawiać je jedna na drugiej, a ich krawędzie zachodzą na siebie i nie ma obaw, że spadną czy zsuną się. Komfortowe jest również ich późniejsze przenoszenie z miejsca na miejsce – dzięki ergonomicznym uchwytom nie stanowi to żadnego problemu. Są także świetną opcją, jeśli chcemy zachować porządek – przechowywanie kilkudziesięciu pustych butelek luzem zajęłoby sporo miejsca i stworzyło dodatkowy bałagan. Wykorzystanie tzw. „kraty” pozwala na lepszą organizację i zachowanie większego ładu.

Skrzyneczka na piwo

Poza wspomnianymi, klasycznymi skrzynkami na większą ilość butelek, do noszenia zaledwie kilku sztuk wykorzystać można cieszące się coraz większym uznaniem funkcjonalne skrzyneczki na piwo. Można je kupić w bardzo wielu wersjach – najpopularniejsze są drewniane, choć zdarzają się również z plastiku lub innego sztucznego tworzywa. Dzięki nim zabranie kilku butelek piwa na wycieczkę czy spotkanie ze znajomymi staje się o wiele wygodniejsze. Podobnie jest z przenoszeniem piwa dla kilku osób podczas imprezy lub ze zbieraniem pustych butelek od gości. Praktyczna skrzyneczka na piwo zdecydowanie ułatwia to zadanie.

Skrzynka na piwo a marketing

W dzisiejszych czasach producenci piwa zabiegają o to, by ich skrzynki na butelki nie był nudnymi, uniwersalnymi akcesoriami. Oprócz jakości wykonania stawia się również na wyróżniający się z tłumu design, odpowiadający potrzebom danej marki. Firmy prześcigają się wręcz w wymyślaniu wzorów, projektując coraz to bardziej zaskakujące wersje. Dzięki temu skrzynki na butelki pełnią nie tylko rolę bezpiecznego pudełka do transportowania piwa, ale odgrywają całkiem dużą rolę w kwestii marketingu i promowania danej marki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/