Zarobek na złomie

Posted on

Wielu osobom wydaje się, że zarobek na złomie jest znikomy. Złomy kojarzymy z osobami, które zarabiają na metalach kilkanaście do kilkudziesięciu złotych dziennie.

Rzeczywistość pokazuje, że na złomie można sporo zarobić, o ile wiemy co warto sprzedawać.

Co warto oddawać na złom?

Na pewno zainteresowaniem cieszy się wszelki złom cyny. Na cynie możemy sporo zarobić, o czym przekonamy się analizując cenniki na złomowiskach.Skup cyny jest tym czym powinniśmy zająć się przede wszystkim, jeśli szukamy złomu, zbieramy go. Jeśli tylko sporadycznie odwozimy zbędne rzeczy na złomowisko, to również powinien nas zainteresować recykling cyny. Jeśli wiemy, że coś składa się z cyny, a chcemy to wyrzucić, to przede wszystkim powinniśmy właśnie tego typu rzeczy oddać do recyklingu. Można naprawdę sporo zarobić. Warto również segregować inne metale, które później mogą z powodzeniem zostać poddane recyklingowi. Miedź, aluminium, a także stal mogą przyczynić się do tego, że nasz budżet wzrośnie. Czemu więc wyrzucać pieniądze do kosza i nie mieć ze starych, niepotrzebnych przedmiotów żadnego pożytku? Każdy z nas powinien dobrze przepatrzeć swoje posesje w poszukiwaniu niepotrzebnych i zalegających metali, którymi skupy złomu na pewno będą zainteresowane.

Ile można zarobić?

Wystarczy odwiedzić jakikolwiek skup cyny, aby zapoznać się z kwotą jaką możemy zarobić. Skupy cyny bardzo chętnie ją od nas odkupią, ponieważ one same mogą na niej sporo zarobić. Złom cyny jest w cenie i możemy na kilogramie spokojnie zarobić kilkadziesiąt złotych. Na pewno znacznie więcej, niż na miedzi.Recykling cyny powinien więc zainteresować każdego, kto posiada zbędne przedmioty w swoich garażach, pomieszczeniach gospodarczych itp.

Stała współpraca

Jeśli prowadzimy zakład, w którym bardzo często pozostawiane są różnego rodzaju odpady z cyny, to również warto zainteresować się stałą współpracą ze skupem cyny.Złomy cyny są chętnie skupowane, a na przykład taki warsztat samochodowy może wbrew pozorom posiadać jej całkiem sporo, przynajmniej na tyle, aby w dłuższej perspektywie czasu opłacało się nawiązać stałą współpracę ze złomowiskiem.Warto również wiedzieć o tym, że decydując się na stałą współpracę ze skupem złomu, możemy liczyć na znacznie lepsze stawki, niż w przypadku sprzedaży okazjonalnej, niesystematycznej. Na taką możliwość mogą jednak liczyć tylko ci, którzy rzeczywiście mogą zagwarantować stałą dostawę cyny, w określonej wielkości. Jeśli nie możemy sobie na taki układ pozwolić, to i tak zbierajmy metale, aby co jakiś czas sprzedać je na złomie.