Jak usprawnić logistykę?

Posted on

Optymalizacja logistyki pozwala na daleko idące oszczędności. Oczywiście bardzo duże znaczenie w tej kwestii mają wykorzystywane do magazynowania i transportu pojemniki. W przypadku przechowywania cieczy na szczególną uwagę zasługują paletopojemniki IBC. Poznaj zalety składanych kontenerów!

Plusy posiadania składanych kontenerów

Największą zaletą składanych kontenerów jest niezaprzeczalnie ogromna oszczędność miejsca, na jaką one pozwalają. Tego rodzaju nowoczesne opakowania po złożeniu zajmują o 60% mniej miejsca. Przemyślany projekt sprawia jednak, że również w przypadku w pełni załadowanych pojemników możliwe jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Kontenery mogą być bowiem składowane jeden na drugim. Wytrzymała budowa pojemników IBC przekłada się również na wysokie bezpieczeństwo przechowywanych w nich cieczy, co pozwala ograniczyć ryzyko utraty części ładunku w wyniku niespodziewanych okoliczności.

Jak są zbudowane paletopojemniki IBC?

Poza oczywistą korzyścią w postaci oszczędności miejsca, nowoczesne kontenery pozwalają również skutecznie zabezpieczyć transportowany ładunek. Składane paletopojemniki IBC jest również zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. Wszystko to dzięki możliwości dostania się do ich wnętrza. Po przeprowadzeniu gruntowanego czyszczenia wodę pozwolą odprowadzić specjalne otwory drenażowe, w które wyposażony został każdy kontener. Oczywiście charakteryzujące paletopojemnik IBC wymiary pozwalają na przechowywanie aż 1000 litrów cieczy, co sprawia, że tego rodzaju opakowania pozwalają na optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni.

Gdzie wykorzystuje się paletopojemniki?

Paletopojemnik ibc odznacza się wysoką funkcjonalnością, dzięki wykorzystywany jest szczególnie chętnie w wielu różnorodnych branżach. Poza branżą spożywczą pojemniki sprawdzają się także w branży chemicznej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Oczywiście kontenery nie tylko gwarantują bezpieczeństwo przewożonych towarów i chronią je przed zanieczyszczeniami, ale ponadto pozwalają usprawnić wiele procesów logistycznych. Oszczędność czasu i przestrzeni to oszczędność pieniędzy, dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na inwestycję w nowoczesne kontenery składane.