Jak wybrać odpowiednie pojemniki magazynowe?

Posted on

Pojemniki magazynowe czy kuwety? Skrzynki z pokrywą czy pudełka? Każdy przedsiębiorca stojący przed koniecznością wyboru odpowiedniego magazynowania swoich towarów zadaje sobie takie pytania. Nie sposób ich nie zadać, gdyż to właśnie właściwe magazynowanie jest często kluczem do sukcesu. Ale jak wybrać odpowiednie pojemniki magazynowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w poniższym artykule.

Rozmiar ma znaczenie

Jak powszechnie wiadomo wynajem powierzchni magazynowej nie jest rzeczą tanią. Wprost przeciwnie, płacimy za każdy metr kwadratowy, wiec istotne jest przemyślane zarządzanie tą powierzchnią. W związku z tym jeszcze przed zakupem kuwet magazynowych warto zastanowić się ile i jakich pojemników potrzebujemy. Być może jesteśmy początkującym przedsiębiorstwem i produkowane towary uda się przechować w zaledwie kilku większych pojemnikach. A może etap od zbioru lub wyprodukowania do transportu został maksymalnie skrócony i podobnie jak w przypadku wyżej nie potrzebujemy zbyt wielu kuwet. Z drugiej strony większość pojemników można układać jeden na drugim, więc nawet jeśli zostaną nam jakieś wolne kuwety warsztatowe, nie zajmą one dodatkowego miejsca.

Magazynowanie i transport

Ważne jest nie tylko odpowiednie przechowywanie wytworzonych produktów, ale także ich właściwe przenoszenie i transportowanie. Nie da się ukryć, że ten etap jest niezwykle istotny a wiele niebezpieczeństw (odkształcenia, uszkodzenia, zmiażdżenia) czyha właśnie podczas transportu. W im lepszej jakości kuwety magazynowe zainwestujemy, tym większa pewność, że nasz towar nie ulegnie zniszczeniu w czasie transportu. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ jest to ostatni etap i wszelkie straty podczas niego przekreślają często miesiące pracy. Lepiej zainwestować w kuwety magazynowe o dobrej jakości, niż tracić kilka procent swojej produkcji w czasie każdego przejazdu.

Minimalizowanie strat i maksymalizowanie zysków

To dewiza każdego przedsiębiorcy. Nie da się ukryć, że wybór odpowiednich pojemników magazynowych ma ogromny wpływ na ten proces. Zła jakość kuwet lub skrzynek ujemnie wpłynie na przechowywane towary i spowoduje nasze straty. Zadbajmy więc, o to, żeby zakupione przez nas pojemniki były wysokiej jakości. Jest to inwestycja, która szybko się wróci, więc nie powinniśmy na niej oszczędzać. Wprost przeciwnie.