Jak wykorzystać folię polietylenowa i flizelinę?

Posted on

W dzisiejszym świecie produkty, które powstają na bazie polietylenu otaczają nas na każdym kroku. Większość osób nawet nie ma świadomości jak często pojawia się ten materiał w naszym otoczeniu. Jak wykorzystać folię polietylenową oraz flizelinę?

Folia polietylenowa

Folia polietylenowa to produkt, który powstaje na bazie polietylenu. Jej największą zaletą jest odporność na działanie pary wodnej i czynników chemicznych. Folia polietylenowa producent poleca jej wykorzystanie przede wszystkim w budownictwie.

Folia polietylenowa świetnie sprawdzi się jako izolacja przeciw wilgoci. Wykorzystywana jest pod posadzki, podłogi i wylewki. Folia polietylenowa producent zaleca również wykorzystanie jej do izolacji zewnętrznej, czyli zabezpieczenia fundamentów, dachu czy stolarki okiennej.

Folie ochronne warto również stosować w czasie transportu. Producent folii ochronnych zaleca wykorzystanie jej w trakcie przeprowadzki. Zabezpieczenie mebli, szkła czy sprzętu AGD uchroni sprzęt nawet w czasie długiej podróży.

Flizelina

Flizelina funkcjonuje również pod nazwą wigofil, wigolin lub agrowłóknina. Flizelina producent podkreśla, że jest to materiał, który ma wiele zastosowań.

Najczęściej używany jest w tapicerstwie. Stanowi idealne wypełnienie tapicerskie, ale również świetnie sprawdzi się jako usztywnienie płaszczy czy żakietów. Flizelina producent podkreśla, że nie jest to jedyne zastosowanie tego materiału.

Flizelina sprawdzi się również w ogrodzie, gdzie pomoże zabezpieczyć rośliny przed mrozami. Kwiaty oraz drzewka będą bezpieczne. Flizelina jest również chętnie wykorzystywana do zabezpieczenia ogrodów przed chwastami. Jej zaletą jest to, że przepuszcza wodę, dzięki czemu zapewnia odpowiednią wilgotność gleby, ale jednocześnie utrudnia wychodzenie na powierzchnię chwastom. Praca w ogrodzie staje się przyjemniejsza i dużo łatwiejsza.

Flizelina producent podkreśla również, że jest to materiał, który znalazł swoje zastosowanie w dekoratorstwie. Flizelina chętnie jest wykorzystywana do robienia kartek okolicznościowych, świątecznych ozdób czy dekoracji. Pięknie również wygląda jako dekoracja na stole czy kwiatach.

Folia polietylenowa oraz flizelina sprawdzają się w wielu sytuacjach. Producent folii ochronnych zapewnia, że przydaje się ona nie tylko w domu, ale również w wielu przedsiębiorstwach, gdzie ułatwia pracę.