Jakie są rodzaje kartonów tekturowych?

Posted on

Kartony to oczywiście nic innego jak popularnie pudełka kartonowe, które wykorzystywane są w wielu branżach. Na pierwszy rzut oka wszystkie oferowane przez hurtownię kartony wyglądają tak samo, ale jest to oczywiście błędne myślenia. Dobra hurtownia kartonów oferuje wiele opakowań tekturowych, które różnią się między sobą nie tylko kolorem, grubością i wymiarami.

Uniwersalne kartony klapowe

Każda hurtownia kartonów ma w swojej ofercie sprzedażowej uniwersalne kartony klapowe. Ich popularność wynika z atrakcyjnej ceny, niewielkiej wagi i bardzo łatwego montażu. Klapowe kartony tekturowe zaprojektowane są w taki sposób, aby można było zabezpieczyć ładunek za pomocą taśm klejących. Jedyną wadą klapowych kartonów jest tak naprawdę to, że nie nadają się najlepiej do transportowania dość delikatnych przedmiotów.

Praktyczne kartony fasadowe

Kartony hurtownia oferuje również rewelacyjne opakowania fasadowe, które zdecydowanie łatwiej dopasować do konkretnych towarów. Aby wybrać porządne kartony warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość, kształt i kolor, ale również na dodatkowe elementy zabezpieczające. Umiejętnie dobrane kartony fasadowe można bez problemu wykorzystać do magazynowania i transportowania delikatnych towarów. Wynika to oczywiście z tego, że w konstrukcji kartonów fasadowych próżno szukać szwów i elementów sklejenia.

Oryginalne kartony kaszerowane

Kartony hurtownia jest dobrym miejscem również dla tych osób, które w przystępnej cenie chcą kupić kaszerowane kartony tekturowe. Opakowania tego typu wyróżniają się przede wszystkim podwyższoną trwałością, dlatego też poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest to najlepszy wybór dla osób, które często transportują dość ciężkie ładunki. W niektórych kartonach kaszerowanych bez problemu można przewozić sprzęt AGD albo meble o dużych gabarytach. Kartony zabezpieczone są nie tylko przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeżeli chodzi o powierzchnię kartonów to można na niej umieścić dowolny nadruk.