Niezbędna w przemyśle i codziennym życiu

Posted on

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że codziennie na świecie używane są ogromne ilości folii polietylenowej. Stosowana jest zarówno w przemyśle, usługach, jak i w życiu codziennym. Dlaczego jest tak uniwersalna?

Folia polietylenowa – czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

Folię polietylenową produkuje się z polietylenu. To polimer etenu, czyli skomplikowany organiczny związek chemiczny, który składa się z węgla i wodoru. W zależności od tego, jaka ma być Folia polietylenowa producent stosuje odpowiednie warunki i katalizatory, bo właśnie sposób przeprowadzanie reakcji decyduje o własnościach polimeru. Coraz częściej też produkuje się folię w ramach recyklingu tworzyw sztucznych.Folia polietylenowa jest szeroko stosowana, m.in. w przemyśle, budownictwie, branży remontowej czy spożywczej. Jest odporna na czynniki chemiczne i parę wodną. Doskonale wytrzymuje niskie temperatury, za to jest wrażliwa na wysokie temperatury, co jest wykorzystywane w procesie zgrzewania. Elastyczna i odporna na czynniki mechaniczne nadaje się do zabezpieczania różnych rzeczy. Jest bezwonna i nie wydziela szkodliwych substancji.Folia polietylenowa sprawdza się też jako zabezpieczenie. Producent folii ochronnych poleca ją nie tylko do zabezpieczania pomieszczeń podczas remontu. Specjalna folia z klejem znakomicie chroni przed uszkodzeniem różne powierzchnie, które mogą być narażone na uszkodzenia czy zabrudzenia.

Rodzaje folii polietylenowych

Folia polietylenowa występuje w wielu odmianach. Różnią się one gęstością, elastyczności czy grubością. Właśnie w zależności od tego, gdzie ma być stosowana folia polietylenowa producent wytwarza jeden z trzech typów folii – HDPE, LDPE i MDPE. Producent folii ochronnych korzysta z różnych typów, w zależności od przeznaczenia. Z polietylenu, a właściwie włókien polietylenowych produkuje się także flizelinę. To ciekawy materiał o wielu przeznaczeniach, m.in. w przemyśle odzieżowym, ogrodnictwie czy florystyce. Produkując tak wszechstronny produkt, jakim jest flizelina producent musi brać pod uwagę, gdzie będzie ona wykorzystywana. W przypadku wyrobu typu flizelina producent jest także zobligowany do posiadania odpowiednich atestów, podobnie jak w przypadku pozostałych typów folii polietylenowej. Wyroby mające atesty są odpowiednio przebadane i można ich bezpiecznie używać.