Opakowania zbiorcze i praca magazyniera

Posted on

Praca magazyniera potrafi być naprawdę uciążliwa. Składa się na to, ilość pracy fizycznej. Z tego właśnie powodu, ważne jest, żeby upewnić się, że nasi pracownicy się nie przemęczają.

W jaki sposób można ułatwić pracę na magazynie?

Jeśli zajmujemy się organizacją pracy na magazynie, to na pewno zależy nam na jak największej wydajności pracy. Dlatego zamawiając produkty, upewniamy się, że opakowania zbiorcze, w których przychodzą towary, są wygodne podczas paletyzacji. Ponieważ towary, które źle układają się na paletach, powodują spowolnienie pracy, co jest niepożądane w żadnym zawodzie.

Paletyzacja jest niesamowicie ważna, dlatego warto upewnić się, że wszystko przebiegło poprawnie. Źle zapakowany towar na paletę może zajmować zbędne miejsce, które jest bardzo ważne. W gorszych przypadkach może zdarzyć się, że źle przygotowana paleta rozsypie się podczas transportu, co spowoduje uszkodzenie się towaru, za co poniesiemy konsekwencje.

Jak się upewnić, czy paletyzacja przebiegła dobrze?

Wielu magazynierów nakłada na palety za dużo towarów, a później stretchuje je na siłę. Możemy to poznać po tym, gdy towar na palecie wystaje poza nią. Jest to znak tego, że paleta została przeładowana a paletyzacja źle przeprowadzona. Może to podczas transportu spowodować, że towar wystający poza paletę ulegnie uszkodzeniu.

Jeśli chcemy, żeby towar był dobrze zapakowany, zacznijmy go układać od zewnątrz a po ułożeniu pierwszej warstwy, możemy dla bezpieczeństwa ją zafoliować. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, w którym miejscu palety towar mógłby wystawać, a nam będzie się dużo łatwiej układało.

Pakowanie palet podczas transportu

Po dokonanej paletyzacji i obliczeniu czy wszystko się zgadza, możemy zacząć pakować towary do pojazdu, który będzie je transportował. Tutaj pojawia się największy problem źle przygotowanych palet. Ponieważ często zdarza się, że dokładnie mamy wyliczone ile palet ma wejść, ale jeśli z palet wystają towary, może nam tego miejsca zabraknąć, przez co towar się nie zmieści.

Oczywiście nie zawsze problemem są źle przygotowane palety, a same palety. Zanim zaczniemy pakować towary, upewnijmy się, że palety, których używamy, po pierwsze, nie są stare, po drugie, czy są zgodne z ustalonymi wcześniej rozmiarami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.