Dlaczego warto zdecydować się na zakup ekogroszku?

Posted on

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ekogroszek hurt z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności w polskich domach. Dlaczego rekomendowane jest ogrzewanie wspomnianym materiałem opałowym? Jak obecnie przedstawiają się ceny koksu opałowego?

Czym dokładnie jest ekogroszek hurt?

Ekogroszek w najprostszym możliwym ujęciu służy do pozyskiwania ciepła. Ponadto wspomniany materiał opałowy cechuje się stosunkowo niską szkodliwością dla środowiska. Należy również mieć świadomość, że bardzo korzystne parametry spalania gwarantują nie tylko świetną wydajność, ale również wygodę jeżeli chodzi o użytkowanie.

Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że w składzie omawianego materiału opałowego znajdują się bardzo małe ilości substancji niepalnych, wody oraz siarki. Godny uwagi jest również fakt, że ekogroszek produkowany jest z węgla brunatnego lub kamiennego. Wykorzystywany jest z kolei do ogrzewania różnego rodzaju budynków.

W jakich piecach pali się ekogroszek?

Renomowany producent ekogroszku zawsze będzie zalecał palenie omawianym materiałem opałowym tylko i wyłącznie w kotłach retortowych. Są to w najprostszym możliwym ujęciu większe stalowe piece. Wspomniane produkty zostały bowiem wyposażone w podajnik umożliwiający palenie ekogroszkiem.

Godny uwagi jest również fakt, że bardzo zaawansowane technologicznie piece posiadają podatniki, które będą automatycznie dokładały ekogroszku do kotła. W ten sposób użytkownik może raz na kilka dni doglądać pieca.

Ponadto ekogroszek emituje bardzo małe ilości tlenku węgla czy siarki. Oznacza to tym samym, że omawiany materiał opałowy zaliczany jest do najbardziej ekologicznych rodzajów węgla. Nie można oczywiście zapomnieć, że ekogroszek jest praktycznie tak samo przyjazny środowisku, jak prąd czy olej.

Gdzie szukać dobrego ekogroszku?

Warto wiedzieć, że dobry producent ekogroszku powinien posiadać odpowiednie certyfikaty jakości. Rekomendowane jest również zaopatrywanie się w ekogroszek charakteryzujący się niską spiekalnością czy niską zawartością popiołu.

Ponadto bardzo korzystne dla klienta są także ceny koksu opałowego. W zdecydowanej większości przypadków w omawiany materiał opałowy można się zaopatrzyć przez zakup opakowań ważących 25 kg.