Pojemniki IBC i ich zastosowanie

Posted on

Na co dzień spotykamy się z różnego typu pojemnikami. Wiele z nich przeznaczonych jest do konkretnych zastosowań. Wśród tego typu produktów z pewnością znajdują się zbiorniki IBC. Jakie jest ich konkretne zastosowanie i co warto o nich wiedzieć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem przedstawiamy w tym krótkim poradniku.

Pojemniki IBC: gdzie je stosujemy?

Zbiorniki IBC potocznie nazywane także kontenerami, cieszą się dużą popularnością w branży przemysłowej. Doskonale nadają się do przechowywania oraz transportu różnego rodzaju szkodliwych produktów (które wymagają certyfikatu UN), jak i towarów spożywczych.

Zbiornik IBC: gdzie ich szukać?

W przypadku pojemników IBC najważniejsze jest to, aby spełniały określone normy i standardy, ponieważ znacząco przekłada się to na bezpieczeństwo w trakcie transportu. Z tego względu nie zawsze cena powinna być ostatecznym wyznacznikiem zakupu.

Pojemniki IBC warto kupować w sprawdzonych punktach lub sklepach internetowych, które mają je w swojej ofercie. Polecamy, aby wybrać sprzedawcę, który cieszy się renomom i ma różne opcje w swoim sklepie.

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując Zbiornik ibc?

Przeważnie pojemniki dedykowane są do konkretnego zastosowania, dlatego tak ważne jest to, aby przed zakupem wskazać określone parametry, które powinny spełniać. Dotyczy to na przykład takich parametrów jak, chociażby materiał zastosowany podczas produkcji, pojemność, certyfikat czy też zawór. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą.

Jakie są ceny pojemników IBC?

Rozbicie cenowe jest tak duże, że ciężko wskazać konkretne widełki i różnice między zbiornikami IBC. Na finalny koszt z pewnością wpływa ilość zbiorników i ich rodzaj. Jeżeli jest to jednorazowe zapotrzebowanie, wówczas lepiej skorzystać z opcji wynajmu. Istnieje wiele firm, które świadczą tego typu usługi, więc nie ma problemu z tym, aby znaleźć zbiorniki dla przemysłu, które ktoś oferuje do wypożyczenia.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pozwolą wam znaleźć najwyższej klasy certyfikowane zbiorniki IBC.