Pojemniki plastikowe na wodę

Posted on

Woda potrzebna jest w każdej sytuacji – czy to na użytek domowy, czy przemysłowy czy też jako czynnik współprodukcyj ny. Z tego powodu powinna być niejako „pod ręką” czy zmagazynowana w odpowiednich pojemnikach.

Zbiorniki plastikowe na wodę i inne substancje płynne

Większość obecnych pojemników na cieczy i inne substancje płynne wykonywana jest z polipropylenu – tworzywa sztucznego, będącego organicznym związkiem chemicznym. Jest to obok polietylenu najczęściej wykorzystywane tworzywo sztuczne.

O tworzywie sztucznym zwykło mówić się „plastik” – nie jest do to końca formalny termin, lecz w ten sposób określa się wszystkie wyroby produkowane z materiału lekkiego, odpornego na wiele czynników oraz łatwego w formowaniu i eksploatacji. Należą do tej grupy również zbiorniki na wodę.

Plastikowe zbiorniki na wodę

Rozróżniamy kilka rodzajów zbiorników plastikowych na wodę – mogą być wielkogabarytowe oraz małogabarytowe, bardziej praktyczne, używane przy doraźnej potrzebie. Pojemniki plastikowe na wodę małogabarytowe.

Do grupy zbiorników plastikowych na wodę o niewielkich rozmiarach można zaliczyć:

– beczki o pojemności kilkunastu lub kilkudziesięciu litrów, zaopatrzonych w szczelną pokrywę z uszczelką,
– wiadra z pokrywami i uchwytem, o pojemności przeważnie kilkunastu listów,
– kanistry z uchwytem i otworem zamykanym pokrętłem.

Zbiorniki plastikowe na wodę wielkogabarytowe

Do tego rodzaju pojemników można zaliczyć zbiorniki znajdujące zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Są to ogromne, kilkusetlitrowe plastikowe zbiorniki na wodę z otwieraną górną pokrywą oraz otworem spustowym umiejscowionym w dolnej części zbiornika. Mają one kształt prostopadłościanu i ustawione są na wygodnych do transportowania paletach. Można do nich zaliczyć takie modele jak Combo fructus, Combo Excelsior czy Combo Life.

Pojemniki plastikowe na wodę ze wbudowaną paletą

Innym rodzajem zbiornika na wodę jest pojemnik o kształcie czterech połączonych beczek ustawiony na palecie oraz zaopatrzony we wlew w górnej części i otwór spustowy w części dolnej.Do tego typu plastikowych pojemników zaliczymy model Tankgo 1000 i Tankgo 800. Paleta, na której został zbudowany zbiornik, stanowi jego integralną część.Każdy z produktów wyprodukowany został z najwyższą dokładnością, posiada atesty i certyfikaty dopuszczające do kontaktu z wodą pitną.