Różne rodzaje opakowań używane przez eksporterów.

Posted on

Opakowania eksportowe są również powszechnie nazywane opakowaniami transportowymi. Opcje pakowania różnią się w zależności od wielu czynników regulowanych lokalnym prawem. Najpopularniejsze rodzaje opakowań stosowane przez eksporterów to:

Luźne lub częściowo otwarte paczki mają za zadanie ułatwić pakowanie towaru.

Luźne lub rozpakowane częściowo konfekcjonowanie przesyłek jest idealnym rozwiązaniem dla dużych przedmiotów, których nie można przechowywać w pojemniku lub pudełku, takich jak ciężkie pojazdy. W takich przypadkach te towary luzem są zwykle transportowane jako ładunek ogólny, a nie w kontenerach. Chociaż ta metoda zwiększa ryzyko uszkodzenia podczas transportu, zwykle w celu zwiększenia ochrony stosuje się dodatkowe materiały ochronne. Wokół towarów umieszcza się zatory, aby nie wchłaniały wilgoci i nie mogły się poruszać podczas wysyłki.

Klasyczny copacking, czyli skrzynki i pudła.

Skrzynie i pudła są zdecydowanie najpopularniejszą opcją wysyłki. Chociaż oba są wykonane z drewna, pudełka i skrzynki różnią się od siebie. Pudełka do pakowania, zwane również boksami, są solidne i pokryte ze wszystkich stron. Pudełka najczęściej zostaną otoczone drewnianą okładziną, aby upewnić się, że Twoje przedmioty są w pełni zabezpieczone.

Z drugiej strony skrzynie mają boki szczelinowe lub częściowo otwarte. Charakteryzują się jednak solidną górą i dołem, dzięki czemu zawartość jest widoczna z boków. Skrzynie są używane głównie, gdy konieczne jest sprawdzenie eksportu, co eliminuje konieczność przepakowywania produktów po ich dokładnej kontroli.

Pakowanie dużego towaru, czyli kontenery.

Ponieważ kontenery są praktyczne i łatwe do pakowania i przenoszenia, są preferowanym wyborem dla wielu eksporterów. Kontenery są znormalizowanymi metalowymi skrzyniami zaprojektowanymi tak, aby wytrzymywały ciężar dużych ładunków. Towary umieszczone w pojemniku mogą nadal wymagać osobnego opakowania, ale pojemniki są idealne, ponieważ zapewniają bardzo potrzebną ochronę przedmiotów o wysokiej wartości, takich jak luksusowe samochody i zwiększają poziom bezpieczeństwa w przypadku potencjalnej kradzieży, co pozwala na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń bez konieczności poniesienia wysokich kosztów.