Skąd wziąć darmowe kartony do pakowania przesyłek?

Posted on

Wiele osób nie wie, że pakowanie przesyłek wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy jedynie pokryć koszty nadania paczki. Co więcej, w dzisiejszych czasach można skorzystać z usług firm, które nie wymagają drukowania etykiety. W tym artykule wyjaśnimy, jak całkowicie za darmo zapakować paczkę.

W jaki sposób zabezpieczyć paczkę za darmo?

Wiadomo, że każdą pakowaną rzecz trzeba zabezpieczyć. Dzięki temu bowiem mamy pewność, że wysyłany przedmiot nie ulegnie zniszczeniu. Można w tym celu użyć gazet lub ulotek. Jeśli nie mamy niepotrzebnej makulatury w domu to można ją zdobyć idąc do większego supermarketu. Jeżeli natomiast potrzebujemy dodatkowo zabezpieczyć przedmiot przed zalaniem to warto skorzystać z folii. Bardzo często mamy w domu niepotrzebne reklamówki i można z nich skorzystać. Jeżeli natomiast nie mamy to warto przy następnych zakupach pamiętać, aby nie wyrzucać reklamówek po owocach lub po warzywach (oczywiście tylko jeśli są czyste). Należy pamiętać, aby pakować paczkę estetycznie.

Skąd wziąć darmowe kartony do pakowania przesyłek?

Kartony, które można kupić w sklepie są bardzo drogie i nie każdy chce na to wydawać pieniądze. Warto pamiętać, aby gromadzić w domu wszystkie kartony, w których sami otrzymujemy paczki. Jeżeli jednak nie mamy na zbyciu żadnych opakowań to należy udać się do osiedlowych sklepików i zapytać, czy nie mają kartonów do wydania. Kolejnym sposobem jest po prostu pójście do śmietnika i sprawdzenie, czy w koszu na makulaturę nie ma żadnych kartonów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić na kupnie kartonu do pakowania, który wcale nie jest tani.

Jak wysłać paczkę bez etykiety?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm kurierskich decyduje się na wprowadzenie funkcji, która umożliwia wysłanie paczki bez naklejania na nią etykiety. Wystarczy mieć aplikację, która wygeneruję etykietę online oraz kod, który trzeba podać podczas wysyłania paczki. Jest to bez dwóch zdań bardzo duże udogodnienie dla wielu osób, zwłaszcza tych, które nie mają drukarki.