Zalety palet plastikowych

Posted on

Europalety są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przedsiębiorstw oraz firm transportowych. Coraz częściej palety drewniane zastępowane są przez palety wykonane z tworzyw sztucznych. Co sprawia, że palety plastikowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością?

Zalety palet plastikowych

Plastikowe palety są lekkie oraz wytrzymałe. Jest to zasługa wykorzystanego tworzywa sztucznego, które nie ulega uszkodzeniu tak często jak drewno, z którego do tej pory były wykonywane palety. Trzeba jednak zwracać uwagę na nośność palet plastikowych, która może być bardzo zróżnicowana.

Palety plastikowe nadal mają wyższą cenę niż palety drewniane. Trzeba jednak pamiętać, że są wytrzymalsze. Palety drewniane bardzo często już w pierwszym roku użytkowania potrzebują niewielkich napraw oraz konserwacji. Jest to dla przedsiębiorcy dodatkowy koszt. Plastikowe palety nie wymagają tak wielu zabiegów.

Kolejnym argumentem, który przemawia za używaniem palet plastikowych jest ich higieniczność. Umycie palety plastikowej nie jest trudne. Są one odporne na działanie ciepłej wody, środków chemicznych czy parę. Czyszczenie palety drewnianej jest dużym problemem, kolejnym problemem jest jej suszenie. Plastikowe palety schną szybko, dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że nie będą rozwijały się na palecie grzyby, pleśń czy bakterie.

Wygodne przechowywanie

Europalety plastikowe produkowane są w wymiarach, które obowiązują w całej Europie. Jakie znaczenie ma to dla przedsiębiorcy?

Zachowanie identycznych rozmiarów ułatwia nie tylko transport, ale również magazynowanie towarów. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej oraz samochodów transportowych czy kontenerów.

Dodatkowo europalety plastikowe na których zostaną ułożone euro pojemniki stworzą stabilną i bezpieczna konstrukcje, gdyż pojemniki również zachowują standardowe rozmiary. Wykorzystanie opakowań o standardowych rozmiarach daje gwarancję, że budowane konstrukcje nie przewrócą się, a przewożony w nich towar nie ulegnie zniszczeniu.

Europalety plastikowe to rozwiązanie nowoczesne i funkcjonalne, które ma zasadniczy wpływ na komfort pracy, bezpieczeństwo oraz zmniejszenie kosztów firmy.