Przewaga papieru nad folią

Posted on

Mając na uwadze dbałość o środowisko, jednym z kroków jest przyjrzenie się stosowanym materiałom. Okazuje się bowiem, że niewielkim nakładem oraz ez zwiększania kosztów, do różnych celów można wykorzystać materiały, które będą bardziej przyjazne środowisku i ekologiczne. W ten trend wpisuje się na przykład szary papier do pakowania.

Papier szary jako element wypełniający

Podczas przygotowywania paczek do transportu niejednokrotnie konieczne jest zastosowanie wypełniacza. Pełni on funkcje amortyzujące i zabezpieczające właściwą zawartość paczki przed przemieszczaniem.

Wypełniacz można wykonać z tworzyw sztucznych, jednak jest to rozwiązanie mało ekologiczne, ze względu na długi czas rozkładu tego typu materiałów. Dużo bardziej przyjazne dla środowiska będzie zastosowanie w tym celu szarego papieru, którego rozkład trwa zaledwie kilka miesięcy, a ponadto można go wykorzystywać wielokrotnie. Dzięki swoim właściwościom, wypełnienie papierowe można dopasować w stu procentach do kształtu produktu, który chcemy zabezpieczyć.

Szary papier do pakowania

Kolejnym krokiem w przygotowaniu paczki do wysyłki jest jej owinięcie. Dzięki temu paczka zostaje zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniami, jak również przed wzrokiem postronnych osób. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy paczka zawiera cenne przedmioty, a nadruk na kartonie mógłby zdradzić jej zawartość.

Do owijania paczek bardzo często jest używana folia. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, ponieważ może ona elektryzować się i tym samym zbierać zanieczyszczenia z otoczenia. Aby prawidłowo zabezpieczyć paczkę folią trzeba użyć wielu jej warstw, co przyczynia się do zwiększonego zużycia materiału, a co za tym idzie, większej ilości śmieci w środowisku.

W tym przypadku można również z powodzeniem zastąpić folię papierem. Papier szary zabezpieczy paczkę w takim samym stopniu, jak folia, a dodatkowo będzie to dużo korzystniejsze dla środowiska naturalnego.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach rośnie świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń dla środowiska, jakie niesie ze sobą nieodpowiednie wykorzystanie materiałów. Dzięki temu nie tylko osoby prywatne, ale również firmy poszukują alternatywnych rozwiązań.