Węgiel workowany

Posted on

W sezonie grzewczym niezwykle istotne jest zapewnienie optymalnego materiału opałowego dla gospodarstwa domowego. Na terenie wielu nieruchomości nie sposób znaleźć miejsca, w którym możliwe będzie składowanie większej ilości opału. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się węgiel workowany Poznań. Zajmuje on małą powierzchnię i z powodzeniem może być eksploatowany w piecach każdego rodzaju.

Ekonomiczny koks workowany

Omawiane rozwiązanie jest bardzo tanie i niezwykle wydajne. Węgiel w workach Poznań cechuje wysoka wartość opałowa. Nie zawiera on zbytecznych domieszek, takich jak miał czy osad węglowy. W procesie spalania powstaje minimalna ilość popiołu oraz innych produktów ubocznych. Jednocześnie materiał opałowy zawiera najmniejsze możliwe ilości siarki. Sprawia to, że jest on w możliwie jak największym stopniu środowisku i nie generuje nadmiernych zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego.

Węgiel workowany Poznań przechowywany jest w optymalnych warunkach magazynowych. Worki foliowe z dyskretnym systemem mikrowentylacyjnym zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i chronią materiał opałowy przed nadmiernym zawilgoceniem. Ściśle nadzorowany proces pakowania węgla gwarantuje jego najwyższą jakość, ponieważ wszelkie czynności wykonywane są w zamkniętych i mało wilgotnych pomieszczeniach.

Zastosowanie węgla w workach

W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku materiałów opałowych, węgiel w workach Poznań może być stosowany w piecach każdego rodzaju – począwszy od konwencjonalnych, skończywszy na urządzeniach zasypowych. Opał doskonale sprawdza się także w piecach z podajnikami o dowolnej wielkości. Worki z węglem są niezwykle poręczne, łatwe w otwieraniu i szczelnym zamykaniu. Sprawia to, że nie ma nawet najmniejszych problemów z uzupełnieniem materiału opałowego w piecu.

Gwarancja długotrwałej jakości produktu

Ze względu na bardzo wysoką wartość opałową, koks workowany stanowi jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań dostępnych na rynku. Nie warto inwestować w wątpliwej jakości materiały opałowe, które szybko ulegają zawilgoceniu, przez co generują znacznie mniejsze ilości ciepła niż te, które wynikają z zapewnień dystrybutora. Szczelnie zamknięte worki foliowe zapewniają maksymalną świeżość produktu i możliwość jego wykorzystania nawet w kolejnym sezonie grzewczym.