Czym wyróżniają się najlepsze zawiesia wężowe?

Posted on

Oryginalne zawiesia wężowe najczęściej wytwarzane są z wysokiej jakości włókien poliestrowych w specjalnym wężu ochronnym. Nowoczesne zawiesia wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko w zastosowaniach typowo przemysłowych. Wężowe zawiesia odgrywają również ważną rolę w wymagającej branży transportowej.

Dla kogo zawiesia wężowe?

Wytrzymałe i solidne Zawiesia wężowe idealnie sprawdzą się w pracach przeładunkowych. Docenione zostaną one wszędzie tam, gdzie najważniejszą rolę odgrywa nie tylko duża wytrzymałość, ale również stosunkowo niewielka waga samych zawiesi.

Wężowe zawiesia można śmiało wykorzystać do podnoszenia rur, filarów, słupów i wałów. Nie można zapominać także o delikatnych ładunkach z malowanymi powierzchniami. Nowoczesne zawiesia wężowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby możliwe było szybkie i stabilne obwiązywanie wokół ładunków różnego typu.

W razie potrzeby można wykonać nie tylko obwiązywanie pojedyncze, ale również obwiązywanie podwójne. W tym pierwszym przypadku zawiesia wężowe prowadzone są wokół samego ładunku tylko jeden raz. Przy podwójnym obwiązaniu zawiesie jest prowadzone wokół ładunku dwa razy. Problemy mogą pojawić się wyłącznie w przypadku śliskich powierzchni i dużym kącie nachylenia. W takiej sytuacji warto postawić na dodatkowe zabezpieczenia.

Niezawodne zawiesia o obwodzie zamkniętym

W wymagającej branży transportowej zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zawiesia o obwodzie zamkniętym. Dzięki nim można bezpiecznie przewozić elementy, które wyposażone są wyłącznie w jeden punkt zaczepowy. Zawiesia doskonale sprawdzą się również w przypadku ładunków, które nie posiadają żadnych punktów zaczepowych.

Uniwersalne zawiesia wężowe przystosowane są do szybkiego zawieszania na hakach i specjalnych zaczepach, które dostępne są w różnych gabarytach. Olbrzymia popularność zawiesi wężowych wynika z bardzo wysokiej elastyczności. Do kluczowych zalet można zaliczyć także bardzo mały ciężar własny przy zachowaniu bardzo dużej nośności.