Jakie kwestie uwzględnić przy wyborze pasty lutowniczej?

Posted on

Lutowanie jest w najprostszym możliwym ujęciu metodą łączenia ze sobą metalowych elementów. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w tym procesie bardzo istotne znaczenie będzie miała substancja gwarantująca ochronę rozgrzanego metalu przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Jest nią pasta lutownicza.

Czy warto sugerować się ceną?

Bardzo duża liczba osób popełnia błąd uznając wspomnianą cenę za najbardziej istotny aspekt decydujący o zakupie omawianego produktu. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne przeanalizowanie wszystkich produktów sprawdzonych producentów dostępnych na rynku, a następnie zaopatrzenie się w pastę lutowniczą ze średniej półki cenowej.

Klient w ten prosty sposób będzie miał całkowitą pewność, że nie przepłacił, a także nie zaopatrzył się w niskiej jakości topnik. Zdecydowanie bardziej istotnym parametrem jest stosunek jakości do ceny. Bardzo często wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych więcej, by cieszyć się z posiadania znacznie lepszego produktu.

Dlaczego warto kupować tylko produkty sprawdzonych firm?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najlepsze firmy mają dostęp do zaawansowanego zaplecza technicznego. Ponadto pasty lutownicze znajdujące się w ich asortymencie przeszły wszystkie testy, a także posiadają niezbędne certyfikaty dotyczące jakości. Nie można zapomnieć, że producenci dają klientom dwuletnią gwarancję na działanie topnika.

Godny uwagi jest fakt, że w specjalistycznych sklepach pracują doświadczeni pracownicy, którzy mogą pomóc klientowi w podjęciu ostatecznej decyzji. Podpowiedzą, która pasta lutownicza będzie najlepszą opcją w danej sytuacji.

Jakie wyróżniamy rodzaje topników?

Topnik WS jest wytwarzany z rozpuszczalnika, tiksotropu, a także kwasów organicznych. Wart wiedzieć, że jest to pasta ciesząca się obecnie największym zainteresowaniem. Klienci doceniają produkt przede wszystkim ze względu na uniwersalność. Można zaopatrzyć się w wersję wysoko aktywną i nieaktywną.

Z kolei topnik NC jest wytwarzany z rozpuszczalnika, kalafonii i małych ilości aktywatora. Produkt cechuje się niską aktywnością. Oznacza to, że bez żadnego problemu można z niego korzystać w trakcie lutowania materiałów, które są proste do spojenia.

Pasty lutownicze dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.