Do czego dokładnie służą szekle?

Posted on

Szekle są w najprostszym możliwym ujęciu łącznikowymi elementami, które są stosowane, jako osprzęt do łańcuchów i lin. Warto zaznaczyć, że wspomniane produkty posiadają warstwę galwaniczną. Rozwiązanie przeważnie wykorzystywane jest w branży budowlanej.

Zastosowanie szekli

Należy mieć świadomość, że na rynku dostępnych jest obecnie kilka typów szekli. Ponadto produkty mogą bez żadnego problemu współpracować z różnym osprzętem. W zdecydowanej większości przypadków szekle są wykorzystywane z łańcuchami i linami.

Można jednak zaobserwować, że coraz częściej stosuje się je z zawiesiami pasowymi, a także włókiennymi. Produkty przeważnie służą, jako elementy łącznikowe. Szekle mają ogromne zastosowanie w branży budowlanej.

Konstrukcja szelki

Warto wiedzieć, że mają one bardzo prostą konstrukcje. Oczywiście będzie to miało ogromne przełożenie zarówno na prostotę w stosowaniu, jak i użytkowaniu. Jak zostało już wspomniane wcześniej obecnie przedsiębiorcy mają możliwość zaopatrzenia się w kilka rodzajów szekli. Mogą być stosowane do przeróżnych prac. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się szekle typu „U”, a także „Omega(Ω)”.

Wymienione produkty są wykonane z dwóch elementów. Pierwszym jest korpus tworzący półkole, a drugim śruba zamykająca i otwierająca otwór półkola. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany korpus na dwóch końcach będzie posiadał okrągłe nagwintowane otwory. Znajduje się w nich śruba z gwintem. Godny uwagi jest również fakt, że śruba z jednej strony posiada spłaszczenie, które bardzo przypomina nakrętkę z motylkiem.

Właściwości

Należy mieć świadomość, że omawiane produkty są wykonane z bardzo wysokiej jakości stali konstruktorskiej. Cechuje się one nie tylko plastycznością, ale również wysoką wytrzymałością. Warto wiedzieć, że szekle są również ocynkowane. Posiadają zatem powłokę galwaniczną.

Strzeże one przede wszystkim stal przed ewentualnym powstawaniem korozji. Jak wiadomo jest to główna przyczyna utraty przez wspomnianą stal pierwotnych właściwości. W pierwszej kolejności wżera się w strukturę, a następnie osłabia jej strukturę. W konsekwencji przedmioty ze stali stracą swoje funkcje. Mogą również spowodować zagrożenie dla otoczenia.

Szekle dostępne są w ofercie Cecho.pl.