Oświetlenie awaryjne w obiektach o rozbudowanej infrastrukturze

Posted on

Policjanci, strażacy i inne osoby na co dzień walczące z różnymi zagrożeniami często udzielają wskazówek, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Udając się do nieznanego wcześniej budynku warto sprawdzić, gdzie znajdują się wyjścia awaryjne.

Szybka ucieczka

W razie zagrożenia wszyscy pasażerowie muszą opuścić samolot w ciągu 90 sekund. Personel pokładowy cyklicznie odbywa szkolenia, aby nie zapomnieć, jak przeprowadza się taką ewakuację. Czy ewakuacja z ogromnego budynku może przebiegać równie sprawnie? Powinna.

Duże korporacje usytuowane w wieżowcach często przeprowadzają różnego rodzaju próbne ewakuacje, aby pracownicy byli przygotowani na taką ewentualność. Ważne jest też miejsce zbiórki po ewakuacji. To miejsce musi znać każdy pracownik.

System dynamiczny

Jednym z systemów oświetlenia awaryjnego oferowanych przez Hybryd, jest system dynamiczny. To oświetlenie awaryjne zostało przygotowane specjalnie dla obiektów, których infrastruktura komunikacyjna jest dość rozbudowana.

Jest to świetny system, który integruje się z innymi systemami, może wykryć pożar i wskazać ludziom w budynku drogę ucieczki. Do systemu wprowadza się różne scenariusze i w razie spełnienia się któregoś z nich, system wie już, co robić.

Konfigurowanie scenariuszy

Konfiguracja scenariuszy to bardzo ciekawe zadanie pod względem logistyki. Trzeba przewidzieć, w jakich miejscach zagrożenie pożarowe jest największe.

Konfigurowanie poszczególnych scenariuszy odbywa się poprzez webową aplikację, którą udostępnia Hybryd. Zdecydowanie warto zadbać o Oświetlenie awaryjne w każdym obiekcie, nawet jeśli prawo tego nie wymaga.