Profesjonalny remont betonu w domu

Posted on

Beton obecnie jest jednym z najczęściej stosowanych tworzyw w przypadku budowania domów, budynków, murów. Planując budowę domu albo też jego remont, warto zatem zapoznać się z dwoma ważnymi pojęciami, a będzie to cięcie betonu i wiercenie w betonie. Kiedy takie czynności są potrzebne, jak je wykonać? O tym wszystkim mowa będzie poniżej.

Prace remontowe w betonie

Jak wspomniane to już było na początku, beton obecnie jest naprawdę szeroko stosowany praktycznie w każdym budownictwie. W związku z tym wszelkie zawieszenie puszek, instalacji, podwieszenie cięższych elementów jak np. antresoli, wymagać będzie pracy w betonie.

Warto tu jeszcze wspomnieć o tym, że beton nie tylko stał się bardzo popularnym materiałem budulcowym, lecz także stanowi formę dekoracji domu. Dzisiaj już nikogo nie dziwią betonowe, gładkie posadzki o surowym charakterze czy ściany z kawałków betonu. Rzecz jednak w tym, że każda taka dekoracja wymaga precyzyjnego wiercenia w betonie i cięcia betonu.

Wiercenie i cięcie betonu – jak to zrobić?

Pozostaje zatem kwestia tego, czy da się wykonać te dwie czynności samodzielnie. Zacznijmy od wiercenia w betonie. Tu nie wystarczy nawet dobrej jakości wiertarka udarowa. Potrzebny jest bowiem cięższy sprzęt, jakim będzie młotowiertarka. Może ona mieć udar pnęumatyczny albo mechaniczny. Ten drugi jest znacznie mniej popularny z uwagi na to, że trzeba tu korzystać z własnej siły.

Czy można zaś ciąć beton w warunkach domowych? Generalnie rzecz ujmując samodzielnie cięcie betonu jest możliwe, jednak dość nieekonomiczne. Potrzebna jest tu bowiem technika diamentowa, czyli specjalna piła z ostrzem pokrytym diamentowymi drobinkami.

Trzeba także zawsze pamiętać o dokładnym przygotowaniu miejsca pracy oraz nas samych. A zatem sprawdźmy, czy drogą cięcia i wiercenia nie przebiegają żadne instalacje!

Profesjonalne cięcie i wiercenie w betonie

Warto zatem skorzystać z ofert różnych firm, które obecnie działają na rynku. Wiercenie w betonie cennik, czy cięcie betonu nie są wcale tak drogie, jak nam się wydaje. Tym bardziej, że tu dochodzi jeszcze kwestia profesjonalizmu oraz braku konieczności zakupu własnych narzędzi. Opłaca się zatem nieraz sprawdzić cięcie i wiercenie w betonie cennik różnych firm