Uszczelki do kabiny prysznicowej – najważniejsze kryteria wyboru

Posted on

Korzystanie z kabiny prysznicowej jest zwykle opisywane jako przyjemne doświadczenie. Niestety, niejednokrotnie okazuje się, że nie jest to wcale oczywiste. Trudno mówić o przesadnej radości, gdy zaraz po wyjściu spod prysznica orientujemy się, że na podłodze czeka na nas kałuża. Warto więc zainteresować się uszczelkami, które rozwiążą ten problem.

Wybór uszczelek do kabiny prysznicowej

Uszczelki do kabiny prysznicowej mogą w istotny sposób różnić się między sobą. Co przy tym zasługuje na szczególne podkreślenie, wspomniane zróżnicowanie dotyczy nie tylko ich wyglądu, ale również zastosowania. Kupując kolejne z nich najczęściej analizuje się ich grubość. Nie bez znaczenia jest jednak i to, w jakim miejscu mają zostać zainstalowane. Pewną rolę przy zakupie odgrywa również sam wygląd kabiny. Największym wyzwaniem są duże szczeliny, jakie pojawiają się między brodzikiem i drzwiami do kabiny. Przed wyborem uszczelki warto więc zmierzyć wielkość szczeliny. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jaka jest lokalizacja szczeliny. Uszczelki, które montuje się na bocznej krawędzi drzwi są zwykle zbudowane nieco inaczej niż uszczelki dolne do kabiny prysznicowej.

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając uszczelkę? Jak już wspomniano, różnic między uszczelkami do kabiny prysznicowej jest wiele. Kluczowe znaczenie ma tu ich kształt. Bez względu na różnice cenowe pomiędzy kolejnymi modelami, należy decydować się na uszczelki o kształcie korespondującym z tym, jaki ma sama kabina. W innym wypadku już samo zamontowanie uszczelki stanie się problemem, a i tak nie będziemy mieli gwarancji, że sprawdzi się ona dobrze. Innym ważnym kryterium branym pod uwagę podczas wyboru uszczelki do kabiny prysznicowej jest stopień skomplikowania samego montażu. Najlepiej sięgać więc po te rozwiązania, których producenci wymagają od nas jedynie włożenia uszczelki w odpowiednie miejsce, a następnie – dociśnięcia jej. Tu dobrze jest pamiętać o tym, aby wstrzymać się z montażem, jeśli okaże się, że model jest dłuższy od ścianki kabiny. W takim przypadku wcześniej należy go starannie przyciąć.