Plastikowe skrzynie na jabłka – czy warto je wybrać?

Posted on

Transportowanie jabłek to niezwykle trudne zadanie. Są one podatne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, lecz również dość łatwo psują się w wyniku działania nieodpowiednich warunków od strony temperatury. Nic więc dziwnego, że tak często przewoźnicy zastanawiają się, jak je transportować. Ostatnimi czasy bardzo popularne są plastikowe skrzynie na jabłka. Czy faktycznie warto się na nie zdecydować?

Czym są skrzyniopalety na jabłka?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są konkretnie zalety takich pojemników, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym tak w ogóle są plastikowe skrzynki na jabłka.Skrzyniopaleta tego rodzaju to plastikowa skrzynia, która umieszczona jest na drewnianej palecie. Dzięki temu osiąga się nie tylko możliwość niezwykle łatwego transportowania, lecz również załadunku takiej skrzyni na samochód.Rzecz jasna na rynku spotkać się można z wieloma wariantami takich skrzyniopalet. Oprócz możliwości przewożenia w nich owoców istnieje możliwość zamontowania na paletach dużych pojemników, co umożliwia transportowanie w nich nawet płynów. Możliwości stojące przed tym rozwiązaniem są naprawdę ogromne i prowadząc firmę transportową, z całą pewnością warto mieć takie produkty na uwadze. Ich wszechstronne zastosowanie daje możliwość niezwykle efektywnego transportowania różnych produktów.

Dlaczego warto zdecydować się na plastikowe Skrzyniopalety na jabłka?

Z jakiego jednak powodu plastikowe skrzynki na jabłka są dobrym wyborem? Czym się one charakteryzują i jakie mają dokładnie zalety? Nie da się ukryć, że wykonane z plastiku skrzynie na jabłka charakteryzują się przede wszystkim wysoką trwałością pomimo tego że są one zrobione z tworzywa mniej trwałego niż np. drewno. Mimo to osiągają one doskonałe bezpieczeństwo dla jabłek. Co więcej, cechują się one także niską wagą, co przekłada się np. na niższe zużycie paliwa.Ogromną zaletą takich skrzyń na jabłka jest to, że nie są one w żaden sposób wrażliwe na przenoszenie smaku czy też zapachu. Dzięki temu po transporcie jabłek dokładnie te same skrzynie mogą być użyte do transportowania innych warzyw lub owoców. Znacznie zmniejsza to koszt prowadzenia firmy transportowej, ponieważ do wielu produktów można mieć te same pojemniki.