Czym charakteryzują się czujniki widełkowe UF?

Posted on

Nowoczesne Czujniki widełkowe UF zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, ale w dalszym ciągu wiele osób nie wie, czym charakteryzują się tego typu urządzenia i jakie są ich kluczowe atuty. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jakie zalety?

Czujnik optyczny widełkowy UF wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie niezbędne jest rozpoznawanie przezroczystych etykiet. Największym atutem czujników tego typu jest właśnie duża elastyczność i uniwersalność. Bez problemu można odczytać nie tylko etykiety przezroczyste, ale również półprzezroczyste i zadrukowane. Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo precyzyjna detekcja. Wynika to oczywiście z bardzo krótkiego czasu odpowiedzi i dość dużej prędkości taśmy.

Dlaczego warto?

Nowoczesne czujniki widełkowe UF bardzo często wyposażone są w zaawansowane funkcje uczenia. Mowa tutaj oczywiście o funkcji Teach-in, która umożliwia bardzo szybki i łatwe uruchomienie. Czujnik optyczny widełkowy najczęściej wykonany jest z wysokiej jakości korpusu aluminiowego, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie nawet w bardzo trudnych warunkach przemysłowych. Opisując największe zalety należy wspomnieć także o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Przy technologii ultradźwiękowej częstym problemem są błędy przełączania na skutek bezpośredniego wpływu światła zewnętrznego i błyszczących powierzchni. Przy czujnikach optycznych widełkowych UF nie ma tych i wielu innych problemów.

Niezawodne czujniki optoelektroniczne widełkowe dla wymagających

Oryginalne czujniki optoelektroniczne widełkowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale, dlatego też zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Oryginalne czujniki bardzo często są wyregulowane fabrycznie, dlatego też nie trzeba tracić cennego czasu na ich uruchomienie. Największymi atutami czujników eksploatacyjnych widełkowych jest niespotykana dokładność i detekcja drobnych elementów pod względem bezpieczeństwa. Czujniki bez problemu radzą sobie nawet z bardzo nietypowymi rodzajami światła. Mowa tutaj między innymi o światle czerwonym, podczerwieni albo laserze. Dla wielu użytkowników dużym atutem jest także wysoka rozdzielczość optyczna i olbrzymie oszczędności czasu/pieniędzy, które wynikają z możliwości zastosowania tylko jednego przyłącza elektrycznego.